Poszczególne etapy liposukcji ultradźwiękowej

Jeszcze kilkanaście lat temu stosowano tradycyjną liposukcję, która na szczęście odeszła już w zapomnienie. Osoby zainteresowane liposukcją często oglądają w sieci filmy z przebiegu takich zabiegów. Są oni zaskoczeni, że pacjenci znieczulani zostają jedynie miejscowo, rozmawiają z lekarzem w trakcie zabiegu, a potem wstają i najzwyczajniej w świecie wychodzą z gabinetu.

Znieczulenie nasiękowe tkanki tłuszczowej

zabiegi redukujące tkankę tłuszczową KrakówDokładnie tak wyglądają współczesne zabiegi liposukcji. A to wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które pojawiły się w medycynie estetycznej. Wśród nich bez wątpienia należy wspomnieć o liposukcji ultradźwiękowej. Przed zabiegiem lekarz specjalista wykonuje znieczulenie nasiękowe tkanki tłuszczowej. A wszystko po to, by zabieg odbywał się całkowicie bezboleśnie. Takie zabiegi redukujące tkankę tłuszczową Kraków cieszą się coraz większą popularnością. W końcu kto by nie chciał pozbyć się nadmiaru tłuszczu bezboleśnie i szybko. Do tkanki tłuszczowej wprowadza się po prostu końcówkę aparatu. Końcówka ta wytwarza specjalnie dobrane częstotliwości ultradźwięków (fali ultradźwiękowej). W ten sposób możliwe jest oddzielenie tkanki tłuszczowej od tego, co ją otacza. W połączeniu z płynami nasiękowymi tkanka tłuszczowa zamieniana jest w emulsję. Taka emulsja jest już łatwa do usunięcia z organizmu. Wystarczy wykorzystać tutaj specjalnie zaprojektowaną, cienką kaniulę. Stosuje się dodatkowo masaż. Inwazyjność całego zabiegu jest naprawdę niewielka.

Dzięki temu proces gojenia jest niezwykle szybki. Oczywiście po zabiegu trzeba nosić specjalna bieliznę. A to wszystko po to, by możliwe było osiągnięcie najlepszego efektu. Skóra staje się gładka, a co najważniejsze – dochodzi do ubytku tkanki tłuszczowej. Zabieg można stosować w różnych partiach ciała – nie tylko na brzuchu.