Pościele dla niemowlaków

 

Gromadzenie wyprawki dla niemowlaka to niełatwa sprawa. Przyszłe mamy spędzają masę czasu biegając po sklepach czy przeglądając internetowe oferty akcesoriów dla dzieci.  Zazwyczaj kluczową rolę przy wyborze odgrywają względy estetyczne oraz cena. Warto jednak pamiętać także o innych aspektach.

Czym się kierować wybierając pościel do niemowlęcego łóżeczka?

pościel do łóżeczka dla niemowlątPrzede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda naszego malucha. Na materacyk dobrze jest założyć prześcieradło z gumką, które nie będzie się zwijać. Dla noworodka w pierwszych miesiącach życia najlepszym rozwiązaniem do spania będzie rożek lub śpiworek – taki maluszek czuje się bezpiecznie kiedy jest szczelnie otulony, poza tym nie trzeba będzie się martwić, że dziecko się w nocy rozkopało i śpi bez przykrycia. Dla starszych dzieci sprawdzi się już tradycyjna pościel, dobrze jednak, żeby poduszka była raczej płaska. Bardzo ważne jest, żeby pościel do łóżeczka dla niemowląt wykonana była z miłych w dotyku i przewiewnych, najlepiej naturalnych tkanin. Doskonale sprawdzi się bawełna organiczna, produkowana bez użycia środków chemicznych, które mogłyby wywoływać alergie lub podrażnić delikatną skórę dziecka. Warto również zwrócić uwagę nie tylko na poszewki, ale również na wypełnienie. Wybór jest bardzo duży – od tradycyjnych kołder puchowych czy wełnianych po wkłady bambusowe lub syntetyczne. Trudno tu wskazać, który z nich jest najlepszy, ponieważ wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb jak np. temperatura w mieszkaniu albo to czy dziecko jest alergikiem.

 Sen ma niezwykle ważne znaczenie dla rozwoju niemowlaka. Bobasy ogromną część doby spędzają w swoich łóżeczkach, dlatego też warto zadbać, aby było ono dla nich jak najbardziej wygodne, przytulne i bezpieczne. Możemy się o to zatroszczyć wybierając jak najlepszą pościel.