Porządne rozszerzenie grafiki do komputera

 

Koledzy gamerzy mieli stały problem z wymianą i ulepszaniem sprzętu, by móc nadążyć za ciągle większymi wymaganiami gier, aczkolwiek wielu nie zdawało sobie sprawy, iż do obróbki grafiki potrzeba o wiele mocniejszych układów. Niejednokrotnie okazywało się, iż nawet dość proste przeróbki grafiki trójwymiarowej pochłaniały więcej zasobów niż najnowsze gry.

Dodatkowy układ graficzny do komputera

riser pci-expressBardzo zaawansowana grafika trójwymiarowa wymagała naprawdę dobrego komputera. Nawet proste programy często lubiły się zacinać nawet na komputerach o średnich osiągach, a bardziej zaawansowana obróbka nie była w ogóle możliwa. Idealny komputer do grafiki musiał więc być mocny, posiadać jak najlepszy układ graficzny i bardzo dużo pamięci. Spośród wszystkich wymaganych cech, najsłabszym elementem był właśnie układ graficzny, a dokładniej jego ilość. Większość współcześnie używanych płyt głównych obsługiwała jedną lub dwie karty graficzne, a do zaawansowanych programów potrzeba było nieraz zasobów pochodzących nawet z trzech lub więcej układów. By obejść brak slotu na układ graficzny, zainstalowałem więc riser pci-express, rozszerzający ilość slotów o trzy. Dzięki temu, mogłem zamontować w komputerze dodatkowe karty graficzne, których zasoby z łatwością mogłem przydzielać do konkretnych zadań. Najmocniejsze karty były uruchamiane w razie potrzeby, głównie do programów symulacyjnych i automatycznie poprawiających grafikę, podczas gdy słabsze układy obsługiwały system operacyjny i podstawowe programy.

Dzięki tak zaawansowanemu układowi, mogłem śmiało skupiać się na pracy nad grafiką, nie mając zbyt wielu problemów z brakiem potrzebnych zasobów systemowych czy spowolnieniem pracy komputera podczas wykonywania elementów wymagających użycia dużej ilości pamięci.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.elexpress.pl