Popyt na nowe domy

Wszyscy marzą o posiadaniu własnego domu lub mieszkania. Jeden woli mieszkać w centrum miasta, drugi na wsi. Jeden wybierze styl nowoczesny, drugi klasyczny. Jednak wszyscy chętnie porzucają opcję wynajmu, na rzecz posiadania własnej nieruchomości. Szczególną popularnością cieszą się nowo wybudowane domy.

Domy prosto od dewelopera

nowe domySkąd to zainteresowanie? Budowa domu od podstaw jest niezmiernie trudna i czasochłonna. Trzeba się zajmować wyborami odnośnie projektu, ekipy budującej, pozwoleniami. Kto ma na to czas? Natomiast domy z rynku wtórnego nie zawsze dobrze się prezentują i często nadają się do kapitalnego remontu. Nowe domy mają same zalety. Są gotowe do zamieszkania, a nigdy nie były zamieszkałe. Deweloper może pozostawić je w stanie surowym lub też zabrać się za wykończenie wnętrz (ściany, podłogi, biały montaż). Zatem w najlepszym razie wystarczy wstawić swoje meble i można się przeprowadzać. W najgorszym trzeba zadbać o ostatnie prace wnętrzarskie. Jedyne co potencjalny kupiec musi zrobić to sprawdzić gdzie domy się znajdują i pojechać je obejrzeć. Zajmuje to zdecydowanie mniej czasu niż zajmowanie się budową od początku. Na co trzeba patrzeć przy kupowaniu nowego domu? Na pewno dobrze jest sprawdzić który deweloper zajmował się daną inwestycją. Jeśli ma dobrą renomę to można przyjąć, że stawia solidne domy, bez wad technicznych. Dobrze jest sprawdzić metraż pokoi i ich rozstawienie, jak również w jakim stanie znajduje się działka, czy są tam jakieś nasadzenia itp.

Z pewnością popyt na nowe budownictwo będzie dalej rósł. Klientów może tylko przybywać, rynek nieruchomości się rozwija. Co jakiś czas ceny spadają, więc jest to wtedy idealny czas na inwestycje. Banki także chętniej dają kredyty na nowe budownictwo, ponieważ mają one dużą wartość.