Półtorakomorowe zlewy do kuchni

 

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ często spędza się tam sporo czasu. Wielu ludzi dla ułatwienia wyposaża ją w nowoczesne sprzęty, które minimalizują pracę do minimum. Z pewnością nie może w niej zabraknąć dobrego zlewu. 

Jakie są rodzaje zlewozmywaków?

zlew półtorakomorowyNiektórzy domownicy posiadają w kuchni zmywarkę do naczyń, ponieważ znacznie oszczędza ona czas i wodę wykorzystaną do mycia naczyń. Jednak zlew mimo wszystko jest potrzebny w kuchni, chociażby po to, aby umyć owoce, warzywa, lub niewielkie naczynia. Zlew półtorakomorowy jest doskonały w małej kuchni, ponieważ nie zabiera dużo miejsca. Dostępne w sprzedaży modele posiadają jedną dużą i głęboką komorę, w której można myć garnki, talerze, czy miseczki, a w mniejszej, która znajduje się zaraz obok, można myć mniejsze artykuły takie jak sztućce. Mała komora jest też doskonała do mycia owoców i warzyw. Jeżeli włożymy do niej dopasowany koszyk, to będzie nam służyć jako ociekacz na produkty spożywcze. Obie komory posiadają oddzielne odpływy, przez co niezależnie można w nich myć różne produkty. W sklepach z wyposażeniem kuchni znajdziemy zlewozmywaki granitowe, stalowe, porcelanowe, lub kamienne w różnych odcieniach. Dzięki klasycznemu designowi, na pewno będą pasować do każdego wnętrza. Zlewy półtorakomorowe są najczęściej zakładane na blat kuchenny od góry, ale znajdziemy także modele zakładane od spodu, które są wbudowane w blat. Także ich wielkość może być różna, więc przed zakupem trzeba dokonać dokładnych pomiarów.

Jeżeli się nie znamy na projektowaniu kuchni, to lepiej skorzystać z porady specjalisty, który doradzi jaki zlew będzie najlepszy. Musi być na pewno praktyczny i dobrze przymocowany oraz zabezpieczony przed wilgocią odpowiednimi uszczelkami.