Pokrowce na materace łóżek

 

Łóżka są miejscem, w którym spędzamy prawie 1/3 naszego życia i to na dodatek zupełnie nieświadomie. Podczas snu ciało się lekko ochładza i wtedy przykrywamy się często grubymi kołdrami. W rezultacie pocimy się bez naszej (świadomej) wiedzy. W takim łóżku mogą rozwijać się roztocza, oraz pozostawiać swoje odchody, które są alergenami.

Używanie pokrowców antyroztoczowych

pokrowiec antyroztoczowy na materac łóżkaPokrowce antyroztoczowe zostały stworzone po to, aby chronić nasze materace przed tymi (bądź co bądź) niebezpiecznymi stworzeniami. Bo roztocze, to żywe stworzenia, mogące uczulić alergicznie człowieka. Może nie tyle same roztocza, ale ich odchody, które są mocnymi alergenami. Aby chronić się przed tym zagrożeniem, należy zakupić pokrowiec antyroztoczowy na materac łóżka. Pokrowce są szyte se specjalnego materiału, którego wielkość porów jest mniejsza nić 10 mikrometrów. Jest to minimum, które należy stosować w szyciu pokrowców, aby roztocza nie miały szans przedostać się na ludzkie ciało. Pokrowce antyroztoczowe na materace polecane są szczególnie alergikom, aby mogli spokojnie wypoczywać, zamiast ciągle się budzić pod wpływem właśnie roztoczy, które działają na nich szczególnie uczuleniowo. Ktoś może podważać potrzebę posiadania pokrowców antyroztoczowych, argumentując to częstszym praniem pościeli. Oczywiście, można częściej prać pościel, w której wypoczywa człowiek cierpiący na alergię. Jest to stosunkowo łatwe.

Jednak samego materaca prać się tak często nie da. Można go oddawać do czyszczenia, ale na pewno nie da się prać go w pralce razem z pościelą. To dlatego tak ważny jest pokrowiec na materac, który będzie chronił przed roztoczami każdego alergika. Pokrowce są polecane także dla ludzi zdrowych, ponieważ alergeny roztoczy mogą uczulić każdego człowieka.