Parapety i blaty do naszego domu – jak wybrać najlepsze?

Blaty w kuchni jak i parapety w naszych domach powinny być wytrzymałe oraz odporne na działanie wielu bodźców w tym na wysokie temperatury. Jakie wybrać? Rynek oferuje wiele rodzai, które są wykonane z wielu różnych materiałów.

Jaskie parapety są montowane przez jedną z firm z Poznania?

parapetRodzaj parapetu zależy przede wszystkim od tego, gdzie go planujemy zamontować. Montowane parapety z Poznania przez jedną z firm są wykonywane z materiału syntetycznego. Takie parapety posiadają wiele zalet. Między innymi są odporne wilgoć. Parapet wykonany z materiału syntetycznego są dużo lżejsze od tych kamiennych. Taki parapet nie wymaga impregnacji. Dużą zaletą również jest nie ścieralność tego materiału. Taki parapet dostępny jest jedynie w jednolitym kolorze. Najważniejszą zaletą parapety syntetycznego jest jego odporność na zmienne temperatury, czy to są one wysokie, czy też niskie. Parapety syntetyczne można wybrać z połyskiem lub matowe. Materiał syntetyczny jest wytwarzany z mieszanki piasku kwarcowego oraz mączki dolomitowej. Do tej mieszanki dodawane są żywice oraz pigmenty. Parapety syntetyczne posiadają gładką powierzchnie, do tego są odporne na uderzenia, wodę oraz na większość środków chemicznych, które wykorzystuje się do sprzątania.

Jak montuje się parapety z kamienia?

parapety z kamieniaPierwszym etapem montażu parapetów z kamienia jest przygotowanie podłoża, czyli muru na którym będzie ułożony parapet. Płaszczyzna ta powinna być:

  • wypoziomowana,
  • osuszona,
  • wyrównania,
  • odtłuszczona.

Parapety z kamienia montuje się przy pomocy szybkowiążącego kleju. Ważne jest aby cienką warstwę kleju nakładać na obie powierzchnie. Uniknie się wtedy pęknięcia związanego z nadmiernym dozowaniem. Następnie element dopasowuje się oraz natychmiastowo dociska. Stosowany klej poliuretanowy ulega utwardzeniu poprzez kontakt z wilgocią z powietrza. Klej ulega utwardzeniu w czasie od dwóch do czterech godzin. Jedynie w przypadku gdy w powietrzu jest mała ilość wilgoci wysychanie kleju może trwać do 24 godzin. Dociskanie parapetu kamiennego do podłoża powinno trwać, aż do pełnego wyschnięcia oraz utwardzenia kleju. Czasem do montażu parapetów kamiennych stosuje się zaprawy cementowe klejowe.

Jakie są blaty z kamienia montowane przez jedną z firm?

szafkiNajczęściej balaty są stosowane w kuchniach oraz łazienkach. Ze względu na miejsca w jakich stosuje się blaty z kamienia, Warszawska firma oferuje blaty kamienne, które są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, do tego są odporne na wilgoć oraz na działania wysokich temperatur. Blaty z kamienia bardzo efektywnie i stylowo prezentują się w naszych wnętrzach. Blaty kamienne są wykonywane najczęściej z:

  • granitu,
  • bazaltu,
  • marmuru,
  • porfiru.

Blaty kamienne warto impregnować, co przyczyni się do zapobiegania powstawania plamom.

Czy montaż blatu z granitu jest dobrym pomysłem?

baltyDana firma z Warszawy oferująca montaż blatów kamiennych. Najczęściej blaty kamienne są wykonywane z granitu. Granit jest skałą, która jest zbudowana z kwarcu. Montowane blaty granitowe w Warszawie przez jedną z firm mogą posiadać wycięcie na zlewozmywak lub umywalkę. Takie rozwiązanie jest na pewno korzystne jeśli na naszym blacie granitowym ma stać jeden z wymienionych wyżej elementów. Jeśli blat nie posiada takiego wycięcia, bardzo często trzeba je wykonać samemu. Co może wpłynąć na trwałość blatu lub po prostu można go uszkodzić podczas wykonywania odpowiedniego wycięcia. Wybierając taki blat mamy duży wybór, ponieważ istnieje ponad 200 odmian granitu, z które produkuje się blaty, ale dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, co będzie pasowało do jego wnętrza.


Więcej można przeczytać na:


Podsumowanie

Istnieje wiele rodzai oraz materiałów z których są wykonywane blaty, jak i parapety. Każdy materiał posiada wiele zalet i charakteryzuje się czymś innym. To co wybierzemy zależy od naszych preferencji oraz naszej zasobności portfela.