Organizacja ślubu – o czym należy pamiętać?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego. Do przygotowania na ten dzień jest wiele elementów. Poprzez nerwy i stres czasem można o czymś zapomnieć, dlatego wszystko co należy załatwić warto spisać na kartce.

KieliszkiA może zainwestować w kieliszki ślubne?

Jednym z ważnych elementów na weselnym stole są kieliszki ślubne. Zazwyczaj są one standardowe, ale można postawić na oryginalność. Zakup specjalnych kieliszków dla wszystkich gości może być kosztowne. Dlatego wiele Par Młodych decyduje się tylko na dedykowane kieliszki ślubne dla siebie. Takie kieliszki można zamówić do:

  • szampana,
  • wina,
  • wódki.

Czasem jest to specjalny grawer, a czasem ozdoby, jak np. cylinder i wianek, muszka i kwiatek, albo serduszka. Takie kieliszki np. z grawerem mogą być dobrym pomysłem na prezent ślubny. Piękny kryształowy kieliszek z grawerem, który będzie przypominał o ślubie to na pewno wspaniała pamiątka. Czasem zamiast kupowania kieliszków ślubnych, można tylko zainwestować w ubranka, które świetnie przystroją każdy kieliszek.

Obrączki

Jakie obrączki ślubne wybrać?

Najważniejszym elementem każdego ślubu są oczywiście obrączki. Obrączka jest rodzajem pierścionka bez oczka, wykonanym zazwyczaj ze złota. Podczas ślubu małżonkowie nakładają ją sobie wzajemnie na serdeczny palec prawej dłoni. Obrączki mogą być z grawerem, który będzie przypominał o dacie ślubu. Tanie obrączki w Warszawie, lub innych dużych miastach można zakupić w sklepach sieciowych znajdujących się w galeriach handlowych. Piękne obrączki nie muszą kosztować wiele tysięcy złotych. Te najtańsze są wykonywane ze stali nierdzewnej, która dobrze imituje złoto lub srebro. Złoto jest najbardziej popularnym materiałem na obrączki. Oprócz ceną i wyglądem warto przy wyborze obrączki sugerować się również trwałością i wytrzymałością. Oprócz standardowego złota wybierane jest białe złoto, które powstaje poprzez dodawanie niklu i cynku do tradycyjnego złota. Takie białe złoto ma imitować platynę, która jest droższa. Platyna jest podobna do srebra. Ze względu, że jest trudny do zdobycia jest cenniejszy od złota i srebra. W obrączkach platynowych można znaleźć domieszki innych metali, które ja utwardzają. Tylko, że taki komplet obrączek trzeba zapłacić ponad 7 tysięcy złotych. Innym rodzajem obrączek są obrączki tytanowe. Są one najtańsze, ale nie oznacz to, że są gorszej jakości. Dobrym rozwiązaniem również są dla osób, które są uczulone na złoto. Obrączki z kamieniami również stają się bardzo popularne. Oczko z kamienia jest dodatkiem tylko jednej obrączki, tej przeznaczonej dla przyszłej żony. Najczęściej stosowanym kamieniem jest brylant. Brylant jest oszlifowanym diamentem. Jest to droga, ale piękna ozdoba, o jej cenie decyduje:

  • masa,
  • czystość,
  • kolor.

Podczas zakupu obrączek może się zdarzyć, że będzie potrzebna korekta rozmiaru. Poprawa rozmiarów obrączki jest możliwa tylko w granicy dwóch rozmiarów. Podczas takich poprawek często obrączka traci na wytrzymałości, czy doznaje deformacji. Na cenę duży wpływ na grubość obrączki, wiadomo im mniejsza tym obrączka jest tańsza. Na obrączkach może być także wykonany wzór. Taka obrączka jest na pewno bardziej zauważalna i oryginalna.

Fotografia, para młodaPo co jest fotograf ślubny?

Ślub to jedno z niezapomnianych przeżyć, dlatego warto jest je uwiecznić. Zdjęcia ślubne na pewno będą dobrą pamiątką tego wydarzenia. Fotograf ślubny bardzo często towarzyszy już w przygotowaniach, następnie w podróży na ślub, w samym ślubie oraz weselu. Wielu fotografów proponuje także sesje plenerowe Pary Młodej. Sesje plenerowe mogą odbywać się w okolicy, ale również mogą to być dalsze wyjazdy, a nawet za granicę. Robienie zdjęć jest pasją fotografów, więc takie zdjęcia na pewno będą oryginalne i pełne emocji, dzięki ich kreatywności oraz dobremu sprzętowi.


 

Źródła informacji:


 

Podsumowując:

Na ceremonie ślubu wchodzi wiele składowych. Jedną z najważniejszych są obrączki. Będą one małżonkom służyły przez całe życie, więc warto dokonać dobrego wyboru.

Leave a Comment