Olejek z konopi siewnych czyli CBD

 

Większość osób kojarzy konopie tylko z marihuaną, nie mają pojęcia o tym, że roślina ta zawiera wiele dobroczynnych związków – niekoniecznie działających psychoaktywnie. Substancją, która znajduje się w marihuanie i działa psychoaktywnie jest THC. To o tym związku mówi się najczęściej, a zapomina się o innych kannabinoidzie i jego dobroczynnych właściwościach – kannabidiolu.

Sposób przyjmowania i dawkowanie CBD

olej cbdTen kannabinoid oznaczany jest skrótem CBD. Znajduje się on w konopiach, ale wiadomo, że w Polsce uprawa konopi zawierających w swoim składzie THC jest zabroniona. Są jednak plantacje konopi siewnych, które ni zawierają psychoaktywnego kannabinoidu. To właśnie z takich konopi wydobywa się olejek oznaczany wcześniej już wspomnianym skrótem CBD. Oczywiście stężenie substancji w olejku może być różne i warto zwrócić na to uwagę, wybierając preparat. W internecie olej cbd można kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach. Wystarczy wejść na kilka stron internetowych i porównać. Należy sprawdzić, czy olej jest oczyszczony i zawiera praktycznie sam kannabidiol w swoim składzie czy może znajdują się w nim jakieś dodatkowe substancje. Znaczenie ma również to w jaki sposób przyjmować kannabidiol oraz w jakiej ilości. Warto zacząć od drugiej części, czyli dawkowania substancji. Otóż nie ma ogólnie przyjętych norm w tym zakresie, bo nadal prowadzone są specjalistyczne badania. Trudno więc określić, ile kannabidiolu należy stosować przy konkretnym problemie zdrowotnym.

Jako suplement diety wystarczy kilka kropelek olejku dziennie. Najczęściej podaje się olej specjalną pipetką pod język. Jest tam wiele naczyń krwionośnych, dlatego olej bardzo szybko się wchłania i wnika do wnętrza organizmu. Olejek można przyjmować w ten sposób nawet kilka razy dziennie – najlepiej 3 razy po kilka kropli.