Odtrucie po zbyt dużej ilości wypitego alkoholu

 

Zdarza się, że podczas imprezy przesadzimy z alkoholem. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że kolejny toast przychodzi nam zbyt łatwo. Zwłaszcza w przypadku picia alkoholi mocnych, przy których trudniej określić, czy zbliżyliśmy się do momentu granicy naszej tolerancji. Jeśli odczuwamy objawy zatrucia alkoholowego – czyli kaca, możemy zamówić sobie kroplówkę do domu. Czy to działa?

Kroplówka po dużym spożyciu alkoholu

odtrucie alkoholowe w domuZatrucie alkoholowe to popularny kac. Czym jest odtrucie alkoholowe w domu? To bardzo popularna usługa. Polega ona na tym, że przyjeżdża do nas pielęgniarz lub pielęgniarka i organizuje wywiad zdrowotny z pacjentem. Następnie podaje się kroplówkę, która uzupełnia wszystkie rzeczy, które zostały wypłukane lub rozłożone przez alkohol. Duże znaczenie ma glukoza, czyli cukier prosty. Poza tym w kroplówce znajdą się elektrolity. Ich głównym zadaniem jest uzupełnienie niedoboru wody. Szybko to zobaczymy po kondycji naszych włosów i skóry. Aby resztki alkoholu zostały strawione w kroplówkach znajdują się enzymy trawienne. Podaje się je również doustnie. Co ciekawe, kroplówka trwa dwadzieścia minut, a już po dziesięciu zauważamy, że nie boli nas głowa i przestaje nam być niedobrze. Przez jakiś czas prawdopodobnie będziemy odczuwać wstręt do alkoholu, ale to już jest tylko kwestia psychologiczna.

Są sposoby na to, by nie odczuwać tego, że impreza była dla nas zbyt huczna. Jeżeli czujemy się źle, w przeciągu godziny możemy być pełni sił witalnych. Trzeba jednak zadzwonić do ekspertów, którzy dobiorą kroplówkę według naszej masy ciała i wieku. Problem kaca przestanie nas dotyczyć już w krótkiej chwili. Czas kroplówki nie jest długi, natomiast efekt zyskujemy bardzo szybko. Dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie problemu.