Nowoczesne formy reklamowe – telewizje, social media i aplikacje mobilne

W dzisiejszych czasach, prowadząc dowolne przedsiębiorstwo, powinniśmy zapewnić mu odpowiednią reklamę. To własnie reklama obecnie jest nazywana „dźwignią handlu”, co oznacza, iż stosując tę formę marketingu, zapewnimy swojej firmie duże zyski. W ostatnich latach mogliśmy zauważyć prężny rozwój reklamy, pojawiły się nowoczesne formy reklamowe. Warto dokładnie je poznać, aby móc w przyszłości zastosować je w swoim przedsiębiorstwie.

Reklama z wykorzystaniem aplikacji mobilnych

telefonJedną z nowoczesnych form reklamowych są aplikacje mobilne. Pojęcie aplikacji mobilnej nawiązuje do angielskiej nazwy mobile application, często używa się również określenia mobile software. Są to nazwy ogólne oprogramowania, które stosuje się w różnego rodzaju urządzeniach przenośnych. Do tego rodzaju urządzeń możemy zaliczyć między innymi nowoczesne telefony komórkowe oraz tablety, a także różnego rodzaju smartfony i palmtopy. Aplikacje przeznaczone dla tych urządzeń pisane są specjalnym językiem programowania. Decydując się na taką formę reklamy powinniśmy wiedzieć, iż w zależności od oferowanych usług przez nasze przedsiębiorstwo oraz celu, w jakim chcemy wdrożyć tą aplikację, możemy skorzystać z kilku rodzajów aplikacji, między innymi aplikacji internetowej, która działa na zasadzie strony mobilnej. Inną, popularną formą są gry komputerowe czy aplikacje klienckie, które nie wymagają dostępu do internetu.

Kolejną formą nowoczesnej reklamy są social media. Polski odpowiednik tej angielskiej nazwy to media społecznościowe. Jest to określenie ogólne, które przede wszystkim określa korzystanie z technologii mobilnych oraz internetowych, aby móc przekształcić komunikację w dialog interaktywny.

Reklama z wykorzystaniem mediów społecznościowych

 

social-mediaWarto pamiętać, iż obecnie media społecznościowe posiadają wiele różnych form. Możemy zaliczyć do nich między innymi blogi, fotoblogi oraz zyskujące popularność videoblogi, a także portale społecznościowe i społeczności kontentowe. W zależności od formy naszego przedsiębiorstwa, powinniśmy dobrać odpowiednią formę reklamy we wspomnianych mediach społecznościowych. Ponadto warto pamiętać, iż obecnie social media są najbardziej atrakcyjną formą reklamy, ponieważ mogą dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Są to media, które w rzeczywistości tworzy konsument, dlatego tak ważna jest reklama w tej dziedzinie. Również ich dużą zaletą jest atrakcyjna cena, ponieważ reklama na przykład w serwisie społecznościowym nie jest droga, a dzięki jej rozpowszechnieniu przez innych użytkowników nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Jeżeli chcemy zdecydować się na taką formę reklamy, warto zdać się na doświadczenie osób, które zajmują się tym tematem profesjonalnie. Tego typu usługi oferuje agencja social media, która z pewnością pomoże nam w wyborze odpowiedniej formy reklamy.

Ostatnią nowoczesną formą reklamy są media przemysłowe. Należą do nich między innymi radio oraz telewizja. Jednak warto pamiętać, iż decydując się na reklamę w tego rodzaju mediach, musimy liczyć się z dużymi kosztami. Z pewnością najdroższa jest reklama w telewizji, jej koszta uzależnione są od czasu antenowego oraz od jej długości. Najdroższe są reklamy w najlepszym czasie antenowym, który przypada na przerwy między popularnymi programami, szczególnie w godzinach wieczornych. Przeważnie za 30 sekund naszego spotu, w przerwie między popularnym programem możemy zapłacić nawet 80 tysięcy złotych. Jednak warto pamiętać, iż reklama nie musi być wyświetlana jedynie w telewizji publicznej, ale również w telewizorach w naszym przedsiębiorstwie. Dzięki temu nasi klienci otrzymają niezbędne informacje dotyczące oferowanych usług oraz produktów. Jednak warto zadbać o odpowiedni sprzęt elektroniczny, jak i uchwyty do telewizorów, aby całość wyglądała profesjonalnie.

Warte uwagi firmy z branży nowoczesnej reklamy:

Co jest istotne przy wybieraniu firmy do współpracy w zakresie nowoczesnych mediów?

  • doświadczenie firmy,
  • specjalizacja w wybranej branży,
  • gwarancja efektów jakie mogą nam zagwarantować

Jeżeli chcemy, aby nasze przedsiębiorstwo bardzo dobrze prosperowało i nie przynosiło nam strat, warto zainwestować w odpowiednią nowoczesną reklamę. Jednak zanim zdecydujemy się na jej wdrożenie w swojej firmie, należy wcześniej dobrze przemyśleć nad jaką jej formą chcielibyśmy skupić się najbardziej oraz jaka reklama przyniosłaby nam największe zyski.

Leave a Comment