Nowa moda na kuchnie w Trójmieście

Polskie aglomeracje takie jak Kraków, Warszawa czy Trójmiasto zawsze były traktowane w Polsce jako wyznaczniki nowych i obowiązujących trendów. W ostatnim czasie zwłaszcza w Trójmieście, widoczna jest nowa moda jeśli chodzi o urządzanie kuchni. Jak ona wygląda i czy się przyjmie? O tym słów kilka.

meble kuchenneNowoczesne kuchnie – meble kuchenne

Elementem, który w dużej mierze decyduje o wyglądzie kuchni jest wygląd mebli kuchennych. Tradycyjnie stosuje się meble drewniane przy klasycznych aranżacjach lub błyszczące i białe przy tych nowoczesnych. W ostatnim czasie modne w takich miastach jak Gdańsk czy Sopot stało się aranżowanie kuchni za pomocą mebli kolorowych, zwłaszcza tych w odcieniach błękitu czy lazuru. Kolory te zwykle zarezerwowane dla takich przestrzeni jak łazienka, z powodzeniem sprawdzają się także w przestrzeni kuchennej. Morskie kuchnie wyglądają nie tylko bardzo świeżo i promiennie, ale i nowocześnie. Zestawienie błękitnych mebli dobrze współgra z jasnymi kolorami ścian czy płytek w takich odcieniach jak kość słoniowa, wełniana biel czy srebrzysta szarość. Aranżując morską kuchnię dostępny jest też inny wariant – szafki utrzymane w neutralnej tonacji jak beż czy popiel, a ściany i płytki w odcieniach morskiej zieleni czy lazuru. Bardzo ciekawie wygląda zestawienie dwóch rodzajów szafek, gdzie te, które mają być na dole wykonane są z jasnego drewna, górne natomiast mają intensywną barwę zieleni morskiej. W przypadku tego typu aranżacji doskonale sprawdzają się meble modułowe, które nie tylko pozwalają na dowolne zagospodarowanie przestrzeni kuchennej, ale także często są w zdecydowanie ciekawszej i oryginalniejszej kolorystce niż gotowe komplety kuchenne i dodatkowo mogą być swobodnie kompletowane. W tego rodzaju kuchniach bardzo ważny jest minimalizm, to same meble kuchenne i ich niebagatelny kolor mają stanowić ozdobę, wszystko inne jest tylko tłem.

fronty kuchenneFunkcjonalność morskiej kuchni – akcesoria meblowe

Kuchnie urządzone w morskiej stylistce, a precyzując meble się w nich znajdujące, można dodatkowo wyróżnić za pomocą różnych akcesoriów. Nawet drobne detale, które będą wpisywać się w główny temat kolorystyczny, takie jak odcienie niebieskiego czy zielonego i szarego, będą doskonale podkreślać nie tylko samą stylistykę kuchni, ale i pomysłowość właścicieli. Co więcej, akcesoria meblowe w temacie kuchni to rozbudowana kategoria produktów, które oprócz świetnego wyglądu zapewniają także funkcjonalność. Można tu wyróżnić:

  • szuflady kuchenne
  • kosze obrotowe
  • ociekarki
  • kosze typu cargo

Wszystkie te akcesoria sprawiają, że praca w kuchni staje się przyjemna i wysoce funkcjonalna. Ich wytrzymałość pozwala na ich użytkowanie przez długie lata w takim samym stanie, w jakim były w dniu montażu. Takie systemy organizacji kuchni cieszą się rosnącą popularnością i stają się kluczowym zapytaniem w temacie aranżacji przestrzeni kuchennej czy nawet łazienkowej i doskonale wpisują się także w ten nowy trend. Wynika to głównie z faktu, że akcesoria mają charakter ponadczasowy, zawsze prezentują się zarówno nowocześnie jak i elegancko, dlatego są tak popularnym rozwiązaniem.


Źródła:


Pakcesoria mebloweodsumowując temat:

Kuchnie morskie prezentują się bardzo ciekawie i nowocześnie, o ile w kreowaniu aranżacji zachowano dużą ostrożność i wykazano się nienagannym zmysłem estetycznym. Ciekawe rozwiązania kolorystyczne i śmiałe połączenia materiałów zdecydowanie nadają świeżego wyglądu i niepowtarzalnego charakteru całej przestrzeni kuchennej. Dodatkowo aranżacja kuchni w morskim stylu możliwa jest w dwóch wariantach: klasycznym i nowoczesnym, co za tym idzie każdy w tym stylu znajdzie coś dla siebie, co być może przekona go właśnie do tego rodzaju aranżacji lub będzie dla niego natchnieniem do wykreowania własnego niepowtarzalnego wyglądu swojej kuchni.

Dodaj komentarz

Close Menu