Nowa moda na kuchnie w Trójmieście

Polskie aglomeracje takie jak Kraków, Warszawa czy Trójmiasto zawsze były traktowane w Polsce jako wyznaczniki nowych i obowiązujących trendów. W ostatnim czasie zwłaszcza w Trójmieście, widoczna jest nowa moda jeśli chodzi o urządzanie kuchni. Jak ona wygląda i czy się przyjmie? O tym słów kilka.

meble kuchenneNowoczesne kuchnie – meble kuchenne

Elementem, który w dużej mierze decyduje o wyglądzie kuchni jest wygląd mebli kuchennych. Tradycyjnie stosuje się meble drewniane przy klasycznych aranżacjach lub błyszczące i białe przy tych nowoczesnych. W ostatnim czasie modne w takich miastach jak Gdańsk czy Sopot stało się aranżowanie kuchni za pomocą mebli kolorowych, zwłaszcza tych w odcieniach błękitu czy lazuru. Kolory te zwykle zarezerwowane dla takich przestrzeni jak łazienka, z powodzeniem sprawdzają się także w przestrzeni kuchennej. Morskie kuchnie wyglądają nie tylko bardzo świeżo i promiennie, ale i nowocześnie. Zestawienie błękitnych mebli dobrze współgra z jasnymi kolorami ścian czy płytek w takich odcieniach jak kość słoniowa, wełniana biel czy srebrzysta szarość. Aranżując morską kuchnię dostępny jest też inny wariant – szafki utrzymane w neutralnej tonacji jak beż czy popiel, a ściany i płytki w odcieniach morskiej zieleni czy lazuru. Bardzo ciekawie wygląda zestawienie dwóch rodzajów szafek, gdzie te, które mają być na dole wykonane są z jasnego drewna, górne natomiast mają intensywną barwę zieleni morskiej. W przypadku tego typu aranżacji doskonale sprawdzają się meble modułowe, które nie tylko pozwalają na dowolne zagospodarowanie przestrzeni kuchennej, ale także często są w zdecydowanie ciekawszej i oryginalniejszej kolorystce niż gotowe komplety kuchenne i dodatkowo mogą być swobodnie kompletowane. W tego rodzaju kuchniach bardzo ważny jest minimalizm, to same meble kuchenne i ich niebagatelny kolor mają stanowić ozdobę, wszystko inne jest tylko tłem.

fronty kuchenneFunkcjonalność morskiej kuchni – akcesoria meblowe

Kuchnie urządzone w morskiej stylistce, a precyzując meble się w nich znajdujące, można dodatkowo wyróżnić za pomocą różnych akcesoriów. Nawet drobne detale, które będą wpisywać się w główny temat kolorystyczny, takie jak odcienie niebieskiego czy zielonego i szarego, będą doskonale podkreślać nie tylko samą stylistykę kuchni, ale i pomysłowość właścicieli. Co więcej, akcesoria meblowe w temacie kuchni to rozbudowana kategoria produktów, które oprócz świetnego wyglądu zapewniają także funkcjonalność. Można tu wyróżnić:

  • szuflady kuchenne
  • kosze obrotowe
  • ociekarki
  • kosze typu cargo

Wszystkie te akcesoria sprawiają, że praca w kuchni staje się przyjemna i wysoce funkcjonalna. Ich wytrzymałość pozwala na ich użytkowanie przez długie lata w takim samym stanie, w jakim były w dniu montażu. Takie systemy organizacji kuchni cieszą się rosnącą popularnością i stają się kluczowym zapytaniem w temacie aranżacji przestrzeni kuchennej czy nawet łazienkowej i doskonale wpisują się także w ten nowy trend. Wynika to głównie z faktu, że akcesoria mają charakter ponadczasowy, zawsze prezentują się zarówno nowocześnie jak i elegancko, dlatego są tak popularnym rozwiązaniem.


Źródła:


Pakcesoria mebloweodsumowując temat:

Kuchnie morskie prezentują się bardzo ciekawie i nowocześnie, o ile w kreowaniu aranżacji zachowano dużą ostrożność i wykazano się nienagannym zmysłem estetycznym. Ciekawe rozwiązania kolorystyczne i śmiałe połączenia materiałów zdecydowanie nadają świeżego wyglądu i niepowtarzalnego charakteru całej przestrzeni kuchennej. Dodatkowo aranżacja kuchni w morskim stylu możliwa jest w dwóch wariantach: klasycznym i nowoczesnym, co za tym idzie każdy w tym stylu znajdzie coś dla siebie, co być może przekona go właśnie do tego rodzaju aranżacji lub będzie dla niego natchnieniem do wykreowania własnego niepowtarzalnego wyglądu swojej kuchni.

Leave a Comment