Niezawodna pompa zamontowana w land roverach

Podstawowym zadaniem systemu wspomagania kierownicy jest maksymalne ułatwienie poruszania kierownicą. Prawidłowo działający układ działa na prostych zasadach hydrauliki. Cały mechanizm zbudowany jest z pompy, która jest napędzana za pomocą paska przyłączonego do silnika. Do pompy od wysokim ciśnieniem wtłaczany jest specjalny płyn, który ułatwia poruszanie się kół zębatych umieszczonych w pompie. Dzięki nim poruszanie kierownicą jest łatwiejsze.

Najlepsza pompa wspomagania

pompa wspomagania land roverOd kilku lat prowadzę profesjonalny serwis samochodowy. Niedawno miałem bardzo ciekawą historię. Pan który uwielbia jeździć swoim samochodem terenowym po bezdrożach przyjechał i stwierdził, że samochód bardzo ciężko się prowadzi i najprawdopodobniej do wymiany będzie pompa wspomagania układu kierowniczego. Ja jednak jestem nauczony tak przystępować do napraw, że w żaden sposób nie sugeruję się podpowiedziami klientów. Po szybkich i dokładnych oględzinach znalazłem przyczynę złego prowadzenia. Wszystko było w stanie idealnym zarówno drążek kierowniczy jak i pompa wspomagania Land rover buduje swoje samochody z bardzo wytrzymałych elementów ponieważ samochody bardzo często wystawiane są na duże obciążenia. Przyczyną złego stanu układu kierowniczego był brak specjalnego płynu hydraulicznego który jest wstrzykiwany do pompy wspomagania. Płyn ten ba bardzo duże znaczenie aby sama pompa mogła poprawnie i bez żadnych zakłóceń funkcjonować. Naprawa trwała bardzo szybko, a klient był zadowolony, że uniknął większych kosztów.

Podsumowując jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego samochodu należy bezzwłocznie udać się do profesjonalnego mechanika, który fachowym okiem oceni jakie kroki trzeba będzie podjąć w celu naprawy samochodu. Jeśli się nie znamy, żadnych napraw nie należy wykonywać samemu.