Niesamowity liliowiec do ogrodu

Od zawsze lubiłam prace ogrodowe. Pielęgnowanie roślin obserwowanie jak rosną oraz kwitną bardzo mnie relaksuje. Na ogrodzie spędzam każdą wolna chwilę. Zieleń i obcowanie z naturą bardzo mnie uspakaja. Zieleń ma działanie terapeutyczne i wyciszające. Hodowla pięknych i niespotykanych kwiatów jest moją pasją.

Nietypowe liliowce do ogródka

black arrowhead liliowiecZamiłowanie do kwiatów odziedziczyłam po babci, która uwielbiała kwiaty. Miała własną kwiaciarnię, a po pracy wiele czasu spędzała na ogrodzie pielęgnując swoje rośliny. To babcia przekazała mi wszystkie tajniki jak najlepiej pielęgnować rośliny i ogród. Babcia wiedziała na temat roślin wszystko, jak je uprawiać i jakie mają zastosowanie w ziołolecznictwie. Wiedziała na ich temat dosłownie wszystko. Babcia w kwiaciarni doradzała swoim klientom nie tylko jaki bukiet wybrać, ale również co warto mieć w swoim ogrodzie. Babcia miała słabość do kwiatów, które egzotycznie wyglądały. Jej ulubionymi kwiatami były lilie. Oprócz tego w swoim ogrodzie sadziła na rabatach byliny. Rośliny cebulkowe według kobiety były roślinami odpornymi na wszystko. Szczególną sympatią darzyła liliowce. Jej ulubionym był black arrowhead liliowiec ten wyróżnia się niesamowitym kwitnieniem. Gdy kwitnie jego kwiaty przypominają odnóża pająka. Oprócz tego mają bardzo unikatowy kolor. Ciemne fioletowe płatki ozdobione są jasną pręgą, która przechodzi przez środek płatków. Sam środek kielicha ma limonkowy kolor co dodatkowo wzmacnia kontrasty między kolorami. Płatki są wąskie i duże. Rośliny czują się najlepiej gdy rosną gęsto. Tworzą wtedy zielone gęste kępki. Liliowiec zjawiskowo wygląda zasadzony na rabatach. Najlepiej czuje się na stanowisku z dostępem do słońca. Jedynie w miejscu słonecznym intensywnie i zjawiskowo kwitnie. Liliowce lubią podłoże żyzne z próchnicą.

Po babci mam sentyment do liliowców. Byliny te są bardzo odporne na mroźne i chłodne dni. Nie trzeba wykopywać ich na zimę, gdyż cebulki przetrwają praktycznie każdy chłód. Jedynie zbyt duża ilość wody może spowodować, że roślina będzie gnić. Fioletowa lilia przez swój unikalny wygląd jest chętnie kupowana do domowych ogródków.