Nakładanie polimerów na posadzki

Nie da się ukryć, że nawet posadzki betonowe mogą wiele wytrzymać. Jednak w niektórych zakładach produkcyjnych mają one styczność z takimi sytuacjami, które mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. W takim wypadku warto pomyśleć o tym by w odpowiedni sposób zabezpieczyć podłogi. Do tego zadania bardzo często stosuje się powłoki akrylowe. 

Polimeryzacja na podłogach 

polimery akryloweW zakładach produkcyjnych bardzo ważne jest bezpieczeństwo pracowników. Niektóre zakłady działają w taki sposób, że pracownicy mają do czynienia z różnymi czynnikami mogącymi im szkodzić. Istotną kwestią jest takie zabezpieczenie podłoża by pracownicy mogli czuć się bezpieczniej. Często słyszy się o tym, że w fabrykach na podłogi nakładane są polimery akrylowe. Zabieg nakładania takich polimerów zwany jest polimeryzacją lub też akrylowaniem. W przypadku niektórych podłoży konieczne jest ich wcześniejsze przygotowanie zanim możliwe będzie nałożenie polimerów. Przykładem mogą być zwykłe posadzki betonowe. W ich przypadku kluczową kwestią jest to by na podłodze najpierw znalazła się warstwa gruntująca. Dopiero po jej wsiąknięciu można będzie nakładać główne warstwy akrylowe. Składają się one z polimerów, rozpuszczalników oraz plastyfikatorów. Ostatecznie na podłodze pozostają jedynie polimery, które tworzą bardzo mocne wiązanie. Natomiast plastyfikatory i rozpuszczalniki zostają odparowane kilka godzin po nałożeniu. 

Ogólnie rzecz biorąc polimeryzacja podłóg w dużym stopniu wpływa na ich trwałość. Warto pomyśleć o tym by takie zabiegi przeprowadzać w swojej firmie. Szczególnie zalecane jest to w przypadku firm produkcyjnych zajmujących się wytwarzaniem żywności. Warto bowiem zaznaczyć, że polimery na podłogach wpływają na zmniejszenie ilości bakterii oraz ograniczają ryzyko poślizgu.