Najwyższej jakości dyski od Seagate’a

Seagate był jednym z najlepszych producentów sprzętu elektronicznego do komputerów osobistych, a dyski tej firmy były jednymi z najlepszych, jeśli nie najlepszymi, w swojej klasie. Wielokrotnie używałem ich we własnym komputerze, więc bez żadnych oporów mogłem dodać kolejną pozytywną opinię do i tak już długiej listy.

Dyski do rejestratorów od Seagate

dyski seagateDoświadczenie z dyskami komputerowymi przydało się gdy przyszła pora na wymianę dysków rejestratora w pracy. Stare dyski wytrzymały całkiem sporo mimo iż były one całkowicie stockowe i bezfirmowe, jednak mieliśmy zamiar wyposażyć się tym razem w sprzęt o najwyższej jakości. Dlatego też podsunąłem dyski Seagate jako propozycję nowej pamięci masowej i szybko okazało się, że również jako dyski do rejestratorów nie mają one za dużo konkurencji w jakości wykonania. Większość dysków Seagate odróżniała się od reszty modeli przede wszystkim wytrzymałością i bardzo dużą żywotnością, ale również wbudowanymi zabezpieczeniami, których nie posiadały dyski innych producentów. Przede wszystkim, posiadały własne zasilanie awaryjne, które pozwalało na natychmiastowy zapis danych i bezpieczne wyłączenie dysku w razie nagłej utraty prądu, czy wyłączenia komputera, przez co znacznie ograniczało możliwość uszkodzenia owego dysku czy utraty danych.

W razie wyłączenia urządzenia, głowica lasera była samoczynnie ustawiana w pozycji z dala od matrycy, dzięki czemu możliwe było bezpieczne przenoszenie dysku bez obaw o uszkodzenia matrycy, często zdarzające się innym dyskom. Najlepsze jednak było to, iż większość dysków od Seagate nie różniła się za bardzo cenami od sprzętu innych producentów. Były one więc świetną alternatywą dla dysków dodawanych fabrycznie do systemów monitorowania i pojedynczych rejestratorów.