Najlepszy stymulator wzrostu

 

Każda roślina wymaga odpowiedniego wzmacniania i nawożenia, aby mogła osiągnąć zadowalający rozmiar i jakość. Bez względu czy jest to domowy kwiat doniczkowy, marchewki w ogrodzie czy wielkie pole z truskawkami, to wymaga zastosowania specjalnych środków.

Jaki jest skład stymulatorów wzrostu roślin?

organiczny stymulator wzrostu roślinRoślina, która dziko rośnie może sobie całkiem dobrze radzić, jeżeli jej gleba będzie zasobna w istotne składniki odżywcze. Jednak jej jakość może się znacznie różnić od tych, które wyhodujemy w domu czy w ogrodzie. Przede wszystkim na kontrolowane uprawy mamy znaczny wpływ, ponieważ możemy je w określony sposób wspomagać. Poza nawożeniem kilka razy w roku, bardzo ważny jest odpowiedni organiczny stymulator wzrostu roślin, który działa na wielu poziomach. Przede wszystkim przyczynia się do szybkiego wzrostu i rozwoju rośliny, ale sprawia również, że system korzeni staje się większy i mocniejszy, przez co wchłanianie cennych składników odżywczych z gleby jest znacznie efektywniejsze. Roślina ma większe liście, które polepszają proces fotosyntezy oraz uzyskuje ona lepszą odporność na działanie szkodników i różnych chorób. Stymulatory wzrostu roślin przede wszystkim mają naturalny skład, w którym znajdziemy witaminy, minerały, organiczne substancje oraz hormony roślinne, które skutecznie wspomagają procesy zachodzące w tkankach roślin. Różnica pomiędzy rośliną zasilaną stymulatorem wzrostu, a taką, która go nie otrzymywała jest znacząca, ponieważ jest mniejsza, a jej plony są uboższe.

Obecnie stymulatory wzrostu roślin są bardzo powszechnie stosowane w rolnictwie i ogrodnictwie, ale również każdy z nas może je stosować w przypadku domowych roślin ozdobnych. W sprzedaży znajdziemy środki przeznaczone dla ogrodnictwa, sadownictwa, roślin ozdobnych i zbóż.