Myjnia samochodowa – jak założyć swój biznes?

 

Osoby, które interesują się motoryzacją i chcą otworzyć biznes związany ze swoimi niezainteresowaniami, mają kilka możliwości wyboru. Oprócz otwarcia warsztatu samochodowego czy komisu, warto przemyśleć także otwarcie własnej myjni samochodowej. O czym pamiętać decydując się na taki biznes?

Otwarcie myjni – o czym pamiętać?

urządzenie do myjni bezdotykowejPrzed otwarciem własnego biznesu musimy dobrze przemyśleć jego lokalizację. Najlepiej byłoby przeprowadzić szerokie badanie rynku w tym zakresie, ale jeżeli nas na to nie stać lub jesteśmy niecierpliwi po prostu warto zdać się na logikę. Myjnie mają szanse powodzenia na ruchliwych trasach szybkiego ruchu, oraz w centrach miast. Kolejny krok to zastanowienie się jaki rodzaj myjni chcemy otworzyć. Może to być myjnia samoobsługowa, parowa czy też tradycyjna i w każdym przypadku musimy wyposażyć się w odpowiedni dla rodzaju myjni sprzęt. Jeżeli kupimy urządzenie do myjni bezdotykowej nie sprawdzi się ono w myjni parowej, dlatego też warto przemyśleć, jaki konkretnie rodzaju biznes chcemy prowadzić. Kolejny warty zastanowienia temat, to zastanowienie się nad sprzedażą dodatkowych usług, lub też współpraca z innym przedsiębiorstwem związanym z motoryzacją. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet najlepiej prosperująca myjnia samochodowa, nie zapewni nam zbyt dużego dochodu, w związku z tym warto zaoferować klientom coś więcej, na przykład woskowanie samochodu czy lakierowanie. Pozwoli to nam na znaczące zwiększenie przychodów pochodzących od jednego klienta.

Dobrym pomysłem jest również współpraca z warsztatem samochodowym w bliskiej lokalizacji. Dzięki takiej współpracy klienci warsztatu mogliby być kierowani przez jego pracowników do naszej myjni i odwrotnie, co pozwoliłoby obu zakładom zdobyć więcej nowych klientów.