Montownie i dobieranie czap na słupki klinkierowe

Po skończonej budowie domu musimy także pomyśleć o zaaranżowaniu przestrzeni wokół naszego domu. Jednym z elementów, o których musimy pomyśleć, jest wybudowanie ogrodzenia. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest wybudowanie murowanego ogrodzenia, ze słupkami klinkierowymi, które łączą poszczególne elementy konstrukcji. Do takich słupków potrzebujemy także odpowiednich czap, czyli daszków. 

Jak dobrać najlepsze czapy klinkierowe?

czapy na słupki klinkieroweW większości przypadków na wizję projektu wykonania ogrodzenia ma wpływ wiele aspektów. Jednym z podstawowych aspektów jest wybór takiego ogrodzenia, który najbardziej wpasowuje się estetycznie do wyglądu konstrukcji domu, dlatego większość osób przy wyborze materiałów budowlanych do ogrodzenia wybiera takie same, jak te które zostały użyte do budowy domu. Jeżeli zdecydujemy się na murowane ogrodzenie, potrzebne będzie postawienie specjalnych słupków klinkierowych. Żeby jak najlepiej się one prezentowały, trzeba na górze ich konstrukcji zamontować specjalne czapy. Czapy na słupki klinkierowe, to inaczej daszki i dobiera się je tak, by jak najbardziej pasowały do wyglądu słupków. Z reguły mają one kwadratowy kształt, a z góry są nieco zaostrzone w formie stożka. Osadza się je na słupkach za pomocą specjalnego kleju bądź zaprawy do klinkierów. Jeżeli nie mamy doświadczenia i wiedzy  na temat poprawnego kładzenia czap, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej ekipie budowlanej. Położy ona czapy tak, by w środku słupków nie zbierała się niepotrzebna wilgoć. Czapy klinkierowe są ogólnodostępne, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Stanowią one dekorację naszego ogrodzenia. Nie musimy dobierać koloru daszku do koloru murków, możemy pokusić się o kolor, który będzie się odróżniał od innych elementów. 

Czapy na słupki, wykonanych z klinkieru, najczęściej dobiera się kolorystycznie do koloru ogrodzenia. Można też wybrać inny kolor, który sprawi że ten element konstrukcji będzie się wyróżniał na tle innych. Jeżeli posiada się umiejętności murarskie, można pokusić się o samodzielne ich zamontowanie. W przeciwnym wypadku jednak lepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom.