Misa tybetańska i jej muzyka

 

Podróżowanie to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Dzięki wyjazdom – tym dłuższym i nieco krótszym możemy poznać świat, który nas otacza, spotkać ciekawych ludzi i lepiej zrozumieć samych siebie. Część z nas podróżuje na co dzień, przenosząc się w wyobraźni do odległych miejsc i zbierając informacje na ich temat.

Gongi i misy o niezwykłym brzmieniu

gongi i misy tybetańskieAzja to niezwykle interesujący, lecz wciąż jeszcze mało odkryty przez Europejczyków kontynent. Często traktujemy go jako bardzo egzotyczne miejsce – znajdziemy tam kulturę zupełnie inną, niż nasza, specyficzne potrawy i napoje, obco brzmiące języki i stroje różniące się od tych noszonych przez nas na co dzień. Z pewnością jednak warto poznać Azję i zebrać ciekawe informacje na jej temat. Jednym z ewenementów kultury dalekowschodniej są cudowne gongi i misy tybetańskie, czyli wyjątkowe instrumenty muzyczne o długiej tradycji. Ich znawcy mówią o ich wyjątkowym, tajemniczym pochodzeniu oraz o muzyce granej z ich pomocą. Ma ona mieć właściwości lecznicze i neutralizujące ból. Coraz częściej organizowane są specjalne koncerty muzyki granej na misach i gongach. Z pewnością warto wybrać się na taki spektakl, czy to w celu uleczenia swego ciała i odnalezienia harmonii duchowej, czy też kierując się chęcią poznania tych instrumentów. Z pewnością nie będziemy rozczarowani ich głębokim brzmieniem, które przeniesie nas wprost do tajemniczej Azji.

Człowiek jest istotą ciekawą z natury, która lubi poszerzać swą wiedzę i poznawać świat z pomocą wszystkich zmysłów. Podróżowanie jest jednym ze sposobów na zwiększenie naszej wiedzy o świecie. Kulturę odległych krajów możemy też zgłębiać na inne sposoby – koncert muzyki granej na misach i gongach tybetańskich to zaproszenie do poznania obyczajów azjatyckich.