Miękkie pieluchy z flaneli

Opieka nad noworodkiem i niemowlakiem wymaga posiadania wielu produktów i przyborów, które w znaczącym stopniu ją ułatwiają. Pomijając podstawowe rzeczy takie jak ubranka, wózek, smoczki czy łóżeczko, potrzebne są również pieluszki.

Jakie pieluszki będą najlepsze?

Pieluchy flaneloweMówiąc o pieluchach, większość z nas wyobraża sobie jednorazowe pieluszki do przewijania, które kupimy w każdym sklepie wielobranżowym czy kosmetycznym. Jednak wiele mam używa wielorazowych pieluszek, które wymagają wymiany wkładów chłonnych, które stanowią pieluszki tetrowe. Tetra jest bawełną o dość luźnym splocie, przez co nada się do wycierania buzi, rączek czy jako awaryjny materiał na wiele okazji. Ponadto dostępne są także pieluchy flanelowe, które również są wykonane z bawełny, ale o znacznie grubszym splocie. Są one zdecydowanie sztywniejsze i grubsze. Jeżeli posiadają jakiś wzór, to jest on jednostronny. Pieluszki flanelowe najlepiej się sprawdzają jako prześcieradło na przewijaku, miękkie podłoże w głębokim wózku, lekkie okrycie na letnie dni czy  jako chłonny ręcznik kąpielowy. Flanela jest bardzo często stosowana w piżamkach dla dzieci, ponieważ jest miła w dotyki i ciepła. Dzieci z powodzeniem mogą spać na pieluszkach flanelowych, gdyż są delikatne w dotyku nawet po wielu praniach w wysokich temperaturach. Jeżeli chcemy je kupić, to na pewno je znajdziemy w sklepach z artykułami dla niemowląt w cenie kilku złotych za sztukę. Z powodzeniem wystarczy ich kupić kilka sztuk, aby wystarczyły na przynajmniej rok.

Co prawda pieluchy z flaneli nie nadadzą się jako wkłady do wielorazowych pieluszek, ale na pewno znajdą szerokie zastosowanie w codziennej pielęgnacji malucha. Warto je mieć przy sobie, kiedy zabieramy malucha na space, bo mogą służyć jako podkład do przewijania.