Maszyna i urządzenie cyfrowe

Kilka lat temu zajęłam się całkiem nowa jednoosobową działalnością gospodarczą, która w głównej mierze polega na sprzedaży i wypożyczaniu maszyn i urządzeń cyfrowych dla firm i prywatnych osób. Było to dokładnie siedem-osiem lat temu jak zaczynałam, a pomysł na taki biznes zrodził się całkiem przypadkowo. Jak do tego doszło?

Jaka maszyna i urządzenie cyfrowe są najlepsze?

maszyny i urządzenia cyfroweKilka lat temu, jak to już wspomniałam we wstępie musiałam bardzo szybko znaleźć całkiem nową pracę. Rozpoczęłam wtedy poszukiwania na własną rękę jednak nie było to takie łatwe. Na ówczesne lata przypada bowiem bardzo duży kryzys ekonomiczny, który został spowodowany przez wielki krach na giełdzie papierów wartościowych. Wtedy też wpadłam na pomysł z biznesem dotyczącym przede wszystkim branży produkującej i magazynującej wszelakie maszyny cyfrowe. Takie ogólnodostępne maszyny i urządzenia cyfrowe są bardzo popularne. Przez kryzys zrobił się tutaj duży deficyt ponieważ wiele firm musiało liczyć się z kosztami i nie stać je było na zakup nowego sprzętu. I tutaj pomyślałam bardzo szybko o tym, aby zacząć wypożyczać w abonamencie takie maszyny, które można by zwrócić w każdej chwili, przez co wszystkie firmy mógłby korzystać z nich bez obawy przed ogromnymi stratami w razie, gdyby musiały ciąć koszty, czy zostały poddane procesowi likwidacji. Okazało się, że założenie firmy z maszynami i urządzeniami cyfrowymi jest bardzo łatwe w realizacji.

Nie minęło kilka miesięcy od założenia mojej firmy, która zajmowała się kompleksowo produkcją, magazynowaniem, sprzedażą oraz wypożyczaniem urządzeń i maszyn cyfrowych, a już miałam kilkuset klientów, którzy musieli ustawiać się w kolejce. Co ważne, na swój sprzęt wydawałam bardzo długą gwarancję oraz możliwy był bezpłatny serwis.