Łóżeczko w białym odcieniu

Małe dzieci śpią znacznie więcej niż dorośli, dlatego też w ich przypadku wybór optymalnego łóżeczka jest bardzo ważny. Noworodki i niemowlęta potrafią spać od piętnastu do nawet dwudziestu godzinna dobę, zatem sporo czasu spędzają w łóżeczku.

Ile kosztuje dobre łóżeczko niemowlęce?

łóżeczka niemowlęce białeNoworodek czy niemowlę w domu wymaga nieco przeorganizowania domowej przestrzeni, gdyż musi on posiadać swój pokój albo chociaż swój kącik. Na pewno będą potrzebne nowe mebelki, z których najważniejsze jest łóżeczko, gdyż maluchy w pierwszym roku życia spędzają w nim sporo czasu. Rodzice najczęściej kupują je jeszcze zanim dziecko się pojawi na świecie, albowiem jest ono potrzebne już od pierwszych dni. Najlepsze są drewniane łóżeczka, ponieważ są bezpieczne i trwałe. Łóżeczka niemowlęce białe będą pasować dla chłopca i dziewczynki, ponieważ jest to uniwersalny kolor. Najważniejsze aby łóżeczko było stabilne i posiadało regulację wysokości dna, gdyż będzie mogło służyć na przynajmniej dwa lata. Dopóki maluch nie nauczy się siedzieć i stawać, to dno powinno być ustawione wysoko, natomiast później trzeba je maksymalnie obniżyć, aby maluch z niego nie wypadł. Jeżeli chcemy jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w pokoju dziecka, to warto wybrać model łóżeczka z szufladą na całej długości dna, gdyż pozwoli to uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania zabawek dziecka czy zapasowej pościeli. W kwestii rozmiaru łóżka, to modele ze szczebelkami mają zawsze taki sam i wymagają jedynie dokupienia materaca.

Chcąc kupić łóżeczko dla malucha w wieku niemowlęcym, najlepiej wybrać białe, ponieważ jest to uniwersalny kolor, odpowiedni dla chłopca i dziewczynki. Jego cena waha się pomiędzy dwieście pięćdziesiąt a osiemset złotych, w zależności od producenta.