Lecznicze balsamy konopne

 

Konopie siewne są roślinami, które przez długi czas nie były doceniane. W zasadzie to wpływ na to miała głównie burza medialna dotycząca konopii indyjskich przez co jedne są mylone z drugimi. Często słowo „konopie” jest więc źle rozumiane i kojarzone negatywnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że konopie siewne nie są uznawane za narkotyk. Dodatkowo zaś mają świetne działanie na nasz organizm.

Najlepsze kosmetyki z konopii

konopny balsamJeszcze nie tak dawno temu konopie siewne były bardzo często uprawiane na polskich wsiach. Korzystano z tych roślin zarówno w celach kulinarnych jak również i leczniczych. Już wtedy doceniano jak świetny wpływ na nasz organizm mają te rośliny. Obecnie znów wraca moda na korzystanie z tych darów natury. Szczególnie cenione są różnorakie produkty konopne, które mogą wpływać zbawiennie na nasz organizm. Przykładem może być konopny balsam używany często do łagodzenia bólu w mięśniach czy stawach. Balsamy tego typu zawierają bardzo dużą ilość mikroelementów, które poprawiają pracę naszego organizmu. Szczególnie często stosuje się te balsamy w przypadku bardzo dużego wysiłku fizycznego. Masaż z użyciem takiego balsamu konopnego sprawia, że ulgę czujemy natychmiast. Z kolei efekt w postaci odprężenia będzie się utrzymywał przez dość długi czas. Balsamy konopne są obecnie cenione również przez dermatologów, którzy niekiedy zalecają stosowanie tych produktów w przypadku zachorowania na atopowe zapalenie skóry.

Na dzień dzisiejszy najróżniejsze produkty konopne mogą Państwo znaleźć w aptekach. W szczególności często zamawiane są one przez klientów za pośrednictwem Internetu. Mnóstwo aptek oraz sklepów ze zdrową żywnością posiada w swoim asortymencie produkty z konopii. Ciągle też odkrywane są nowe właściwości takich produktów.