Kruszywo granitowe do betonu i asfaltu

Beton potrzebuje zbrojenia lub czegoś, co go wzmocni. Nie zawsze jednak stosuje się tradycyjne pręty, ponieważ może nie być ku temu potrzeby. W końcu jeśli beton będzie służył nam na podłożu, to nie musi on być odporny na wagę własną. Jednak dodaje się do niego kruszywo z twardego kamienia, aby nie pękał po kilku latach. Naprawdę warto jest zastosować tą metodę, gdyż będzie ona dla nas bardzo ważna.

Odpowiednie kruszywo granitowe

drobne kruszywo granitowePodczas wylewek betonowych stosuje się różne rodzaje kamienie. Drobne kruszywo granitowe wydaje mi się jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest to materiał, który bardzo dobrze utwardzi beton. Poza tym wysypanie takiego kruszywa przed wylewką doskonale izoluje ją od gleby, a co za tym idzie, również od wody. Takie kruszywo można kupić u wielu kamieniarzy, najczęściej z odpadów podczas pracy, dlatego nie jest to surowiec drogi. Tego typu kruszywo można dodawać również bezpośrednio podczas mieszania betonu, wzmacniając jego strukturę. Dzięki temu zużyjemy na pewno dużo mniej piasku, a jak wiadomo, jest on dużo droższy, szczególnie jeśli jest dobrej jakości. Kruszywo jest doskonałe również dlatego, że nie pochłania wilgoci i nie pęka. W ten sposób część betonu jest zupełnie odporna na wilgoć. Nie trzeba wykonywać specjalistycznych badań, poneiważ każdy, kto pracuje przy wylewkach wie, że taka wylewka jest dużo bardziej solidna, nawet na uszkodzenia mechaniczne.

Kruszywo granitowe to dobry materiał i tani. Dlatego warto jest go stosować. Jest to tańszy budulec, niż standardowa mieszanka kamieni, a to jest jego spora zaleta. Trzeba wiedzieć, że materiał jest odporny na wilgoć, dlatego dobrze sprawdza się jako podsypka. Każdy, kto chce mieć betonowy podjazd powinien kupić takie kruszywo, gdyż jest ono po prostu dobre do tej roli.