Kancelaria adwokacka jest miejscem wykonywania swojej pracy przez prawnika, którym najczęściej jest adwokat. Z pomocy prawnika korzystać możemy w wielu przypadkach. Najczęstszymi usługami jest doradztwo prawne czy reprezentacja klienta przed sądem.
Czym zajmuje się kancelaria adwokacka z Krakowa?
W kancelarii adwokackiej pracują adwokaci, którzy oferują usługi prawnicze. Kancelaria adwokacka w Krakowie jest dla klientów indywidualnych jak i dla przedsiębiorstw. Kancelaria świadczy usługi zaczynając na poradach prawnych, a kończąc na sprawach sądowych. Kancelaria adwokacka z Krakowa świadczy usługi z zakresu prawa:
- cywilnego
- spadkowego
- karnego
- karno-skarbowego
- rodzinnego
- pracy
- gospodarczego
- administracyjnego
Usługi przez internet prawnika z Krakowa
Prawnik jest osoba, która zawodowo lub naukowo zajmuje się prawem. Pewien prawnik z Krakowa oferuje swoje usługi poprzez internet. Poprzez sieć prowadzi on porady prawne, z których korzysta coraz więcej osób. Taka pomoc prawna jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które są zapracowane i nie mają czasu udać się osobiście do kancelarii prawnej. Taka porada jest uzyskiwana po wypełnieniu specjalnego formularza, następnie zostaje wyceniona taka usługa i po kilku dniach ma się gotową poradę. Na stronie tego prawnika można znaleźć również wiele artykułów z poradami prawnymi, które mogą być nam przydatne.
Czego dotyczą usługi radcy prawnego ze Szczecina?
Radca prawny jest osobą, która świadczy pomoc prawną. Radca prawny ze Szczecina zajmuje się sprawami z zakresu prawa:
- cywilnego
- spadkowego
- gospodarczego
- handlowego
W przypadku spraw cywilnych są to zazwyczaj roszczenia o zapłatę, windykacja zaległości, sprawy, które dotyczą własności, umów najmu, czy sprawy z zakresy prawa mieszkaniowego lub lokalowego. Sprawy spadkowe dotyczą nabycia spadków, stwierdzenia nieważności testamentów, czy sporządzania testamentów. Spawy, które dotyczą prawa gospodarczego, czy handlowego obejmują zakładanie spółek handlowych, sporządzenie umów, prowadzenie bieżących spraw firmy, stwarzanie opinii prawnych czy kompleksowa usługa podmiotów prawnych. Szczeciński radca prawny oferuje swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i podmiotom gospodarczym. Mogą to być sprawy jednorazowe lub umowy na dłuższą współpracę.
Jak zostać adwokatem w Szczecinie?
Adwokat zalicza się do zawodów prawniczych, które świadczą usługi prawne. Adwokata obowiązuje tajemnica, dotycząca tego czego dowiedział się od klienta oraz podczas sprawy w sądzie. Zawód adwokata obejmują zasady etyki, które muszą być przestrzegane. Adwokat ze Szczecina, ale i z innych miast nie może korzystać z usług pośredników oraz nie może narzucać komukolwiek swojej pomocy. Adwokat nie może umieszczać nigdzie swoich reklam. Adwokatem może być osoba o nieskazitelnym charakterze, która ma pełnie praw obywatelskich, nie była karana. Osoba, która jest adwokatem musi być ukończyć studia prawnicze oraz uzyskać stopień magistra. Następnie musi odbyć aplikację oraz zdać egzamin. Osoby, które nie muszą odbyć aplikacji oraz egzaminy to:
- profesorowie prawa
- doktorzy habilitowani prawa
- trzy lata były radcami Prokuratury Generalnej Skarby Państwa
Do egzaminu bez aplikacji mogą przystąpić osoby, które są doktorami nauk prawnych,
które przez 4 lata pracowały jako referendarz, asystent prokuratora lub były zatrudnione w instytucjach typu sądy, pracowały na stanowiskach, gdzie była potrzebna wiedza prawnicza, które po zdaniu egzaminu przez 10 lat nie wpisały się na listę adwokatów.
Przydatne wiadomości odnoszące się do tematu można znaleźć na:
- Kancelarialuty.pl – strona internetowa adwokata z Krakowa zajmującego się rozwodami
- Prawnicy.szczecin.pl – strona internetowa kancelarii adwokackiej ze Szczecina
- Serwisprawa.pl – serwis internetowy poświęcony zagadnieniom prawnym
Podsumowanie
Podczas wielu spraw potrzebna nam jest pomoc prawna. Wtedy zazwyczaj udajemy się do kancelarii prawnej. Pomoc adwokata polega na doradztwie prawnym lub reprezentacją nas przed sądem.