Koparka Bitcoin – kupić czy wynająć?

Ostatnimi czasy wiele mówiło się o technologii blickchain oraz o kryptowalutach – zwłaszcza Bitcoinach. Wiele wskazuje na to, że chwilowy trend przeminął, ale ci, którym się powiodło zostali na tym rynku i dalej odnoszą sukcesy. Warto zadać sobie pytanie, czy obecnie jest sens inwestowania w koparki do kryptowalut?

O wynajmie koparek do Bitcoinów

koparka do bitcoin do wynajęciaCzym w ogóle taka koparka kryptowalut jest? Okazuje się bowiem, że Bitcoiny można zdobywać zupełnie inaczej niż poprzez zwykłe ich kupowanie lub wymienianie za usługi. Istnieją specjalne komputery u karty graficzne, których zadaniem jest właśnie wyszukiwanie nowych, niedołączonych jeszcze do systemu bloków. Za każdy blok otrzymuje się określoną sumę Bitcoinów, co przekłada się na zysk. Problem jest taki, że takie narzędzia nie należą do najtańszych inwestycji, warto zatem zadać sobie pytanie, czy koparka do bitcoin do wynajęcia nie będzie lepszym pomysłem. Jeśli ktoś chce się na poważnie zajmować kopaniem kryptowalut, to musi być w stu procentach przekonany, że jest to opłacalne zajęcie. Koparki bowiem znacznie podnoszą miesięczne wydatki na prąd, przez co opłacalność takiej inwestycji może diametralnie spaść. Takie narzędzie do efektywnego działania musi w zasadzie działać przez cały dzień i całą noc. Nie powinno się go wyłączać, bo szukanie i dołączanie nowych bloków może wydarzyć się w każdym momencie. Na pewno jednak wyjdzie to taniej, niż gdyby chcieć od początku kupić taką koparkę. 

Wynajem koparki do kryptowalut to na pewno lepszy pomysł niż jej kupno, zwłaszcza na początku. Jeśli po kilku miesiącach okaże się, że był to dobry pomysł, a inwestycja zdążyła się zwrócić, to wówczas będzie warto pomyśleć o własnej koparce i zwiększeniu sumy pieniędzy, którą trzeba zainwestować w ten sprzęt.