Konserwacja rozrusznika w Ursusie C-330

Wielu współczesnych rolników w dalszym ciągu polega na maszynach swoich dziadków. Które w dalszym ciągu są w doskonałym stanie technicznym. Jedyną czynnością jaką trzeba wykonywać jest stałe konserwowanie oraz serwisowanie zamontowanych w nich częściach. Dawne maszyny były budowane z bardzo wytrzymałych materiałów. 

Regularne smarowanie rozrusznika

rozrusznik do c-330Dziedzicząc duże gospodarstwo rolne mojego dziadka odziedziczyłem również cały sprzęt rolniczy. Postanowiłem wtedy doprowadzić wszystko do stanu używalności i korzystać z maszyn oraz urządzeń znajdujących się szopach. Jednym z największych wyzwań było uruchomienie Ursusa C-330. Jest to bardzo poczciwy ciągnik dlatego decyzja aby zająć się nim w pierwszej kolejności była priorytetowa. Po bardzo obszernym oraz dokładnym przeglądzie okazało się, że wszystkie elementy mechaniczne są sprawne bez jakichkolwiek wad oraz uszkodzeń. Jedynymi pracami jakie trzeba było wykonać to uzupełnić niezbędne oleje w silniku oraz skrzyni biegów a także nasmarować wiele elementów. Rozrusznik do c-330 jest częścią odpowiedzialną za uruchamianie silnika spalinowego dlatego przesmarowanie go specjalnymi substancjami było rzeczą priorytetową. W dużej mierze to od niego zależy kultura pracy silnika. Jest swego rodzaju silnikiem elektrycznym, za pomocą którego w ruch zostaje wprowadzony wał korbowy. Dlatego regularne konserwowanie tej części jest tak bardzo ważne. Po zakończeniu wszystkich wyżej wspomnianych prac Ursus dziadka pracował bez jakichkolwiek problemów. 

Podsumowując przeprowadzenie regularnych serwisów oraz konserwacji części maszyn rolniczych jest bardzo ważną sprawą. Dzięki zastosowaniu takich zabiegów będziemy mogli dłużej cieszyć się z poprawnie funkcjonującego urządzenia. Starsze mode maszyn rolniczych są bardzo proste w naprawie i wymagają posiadania tylko podstawowych narzędzi.