Kolorowy elastyczny otulacz dla niemowlaka

Kiedyś otulacze i rożki były bardzo powszechnie stosowane wśród noworodków, niemowląt. Mówiono, że należy dziecko jak najciaśniej owinąć, aby wciąż czuło się jak u mamy w brzuchu. Obecnie trend ten został nieco zmodyfikowany. Stasowanie otulaczy jest bardzo dobre dla małych dzieci, ponieważ przypomina im czasy z życia płodowego, jednak nie powinny one być nadmiernie ciasne.

Różne typy otulaczy dla niemowlaka

elastyczny otulacz dla niemowlakaWspółcześnie mówi się, że nie należy dziecka krępować zbyt mocno i przez zbyt długi okres, ponieważ może to powodować nieprawidłowy rozwój bioderek. Dlatego doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji może być elastyczny otulacz dla niemowlaka. Sprawia, że dziecko czuje się niezwykle bezpiecznie, ale nie krępuje ruchów, jak tradycyjny otulacz. Oferta otulaczy na rynku jest bardzo szeroka, każdy rodzic znajdzie produkt dostosowany do jego potrzeb, preferencji. Można sprawić dziecku piękny mięciutki  otulacz ze słodkimi uszkami, można kupić ekologiczny miękki otulacz bambusowy, lub uniwersalny otulacz elastyczny. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, otulacz z pewnością będzie doskonałym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa maluchowi w jego pierwszych chwilach na świecie, przyzwyczajenia się do to, co czeka na niego na zewnątrz brzucha mamy. Na pewno pomoże szybko uspokoić dziecko i je uśpić. Może się także przydać jako śpiworek do wózka w chłodne jesienne dni.

Każdemu nowo upieczonemu rodzicowi i jego dziecku z pewnością przyda się taki otulacz. Jest nieodzownym składnikiem pierwszej wyprawki do malucha i rzeczą, która powinna zostać spakowana w torbie do szpitala. Otulacz będzie służył dziecku już od pierwszych chwil życia. Warto jest umieścić w nim malucha, by ułatwić mu późniejszy start w poznawaniu uroków świata.