Kolce na gołębie na oknach

Kiedyś zawsze bardzo lubiłam wszystkie zwierzęta i ptaki. Teraz owszem, nadal kocham zwierzęta, ale jest jeden wyjątek, którym są gołębie. Jakiś czas temu jeszcze je dokarmiałam. Jednak już nigdy więcej nie popełnię tego błędu. Jak już się raz przyzwyczai takie ptaki, to potem nie można się dosłownie od nich uwolnić w żaden sposób.

Skuteczne kolce na gołębie

tanie kolce przeciw gołębiomZawsze kiedyś wyrzucałam im jakieś okruszki, ale zauważyłam, że taka chmara zaczęła przylatywać na mój balkon i okna, że nie dało rady tego znieść. Siadały i przyglądały mi się przez cały czas, oczekując, czy nic im tam nie wrzucę. Nie mogłam sobie z tym poradzić, były bardzo natrętne. Poza tym, gdzieś jeszcze wyczytałam, że mogą roznosić choroby, a miałam małego synka, więc bałam się o jego zdrowie. Zaczęłam więc szukać rozwiązania tego problemu i trafiłam wtedy na tanie kolce przeciw gołębiom, które montuje się na przykład na oknach na parapetach, czy balkonach. Wtedy mamy pewność, że ptak się u nas nie pojawi, ponieważ nie ma gdzie wylądować. Kupiłam więc te kolce i je założyłam. Później oczekiwałam, co się stanie, gdy jakiś gołąb przyleci. przez jakiś czas jeszcze krążyły i próbowały siadać przez parę dni. Miały nadzieje, że przeszkoda zniknie. Jednak niestety, nie poddawałam się i trzymałam w postanowieniu, że się ich pozbędę. Trochę było mi ich szkoda, ale nie miałam wyjścia, za dużo ich się pojawiło i nie dawałam już rady z ich natrętnym towarzystwem.

Fantastycznym pomysłem było zamontowanie u siebie takich kolców. Dzięki temu gołębie już przestały się u mnie pojawiać, co niezwykle mnie cieszy. Kolce bardzo spełniają swoje zadanie i mam nadzieję, że już nigdy gołębie nie powrócą na moje parapety i balkony, bo potem wszystko jest brudne i różne zarazki się pojawiają.