Kadrowe niedobory uzupełnią pracownicy ze wschodu

Coraz trudniej znaleźć pracowników, którzy rzetelnie będą wykonywać swoje obowiązki. Bez względu na płacę i wysokość zarobków rąk do pracy w Naszym kraju po prostu brakuje. W szczególności problemy są w branżach sezonowych oraz takich, w których wykonuje się pracę fizyczną. Kadrowe niedobory można uzupełnić pracownikami ze wschodu.

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy jest łatwe

pracownicy z ukrainy - bydgoszczŁatwo można znaleźć pracowników z Ukrainy. Mieszkańcy tego kraju uzyskali możliwość swobodnego przemieszczania się na terytorium Naszego kraju, dzięki czemu równie swobodnie mogą tutaj pracować. Nasze zarobki w porównaniu z tymi na Ukrainie są naprawdę wysokie. W związku z tym ludzi chętnych do pracy a przyjeżdżających właśnie z za wschodniej granicy nie brakuje. Pracownicy z Ukrainy – Bydgoszcz są w obecnej chwili w takiej sytuacji, w jakiej byli Polacy wyjeżdżający kilkanaście lat temu na zachód do pracy. Znalezienie pracowników z tego kraju jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić najbliższą agencję pośrednictwa pracy współpracującą właśnie z obywatelami tego kraju. Trzeba mieć jednak świadomość, że w ten sposób można uzupełnić braki kadrowe niższego szczebla. Chodzi o problemy językowe i komunikacyjne. Na szczęście języki polskie i ukraińskie są do siebie bardzo podobne, dzięki czemu dogadywanie się z ukraińskimi pracownikami jest dosyć łatwe. W wielu województwach można też uzyskać dofinansowanie do zatrudniania pracowników ze wschodu.

W ciągu ostatnich dwóch lat powstały dziesiątki agencji pośrednictwa pracy zajmujących się pomaganiem w znalezieniu pracy obywatelom zza wschodniej granicy. Dzięki temu zyskują również polscy pracodawcy, którzy mogą uzupełnić niedobory kadrowe solidnymi i rzetelnymi pracownikami. Większość osób, które przyjeżdżają do nas do pracy, są bardzo zadowolone.