Jakie zalety niesie ze sobą stosowanie pudru?

Przez ostatnie lata bardzo poddałam się trendom, jakie panują w makijażu. Kupowałam drogie bazy osobne pod cienie, osobne na twarz, a także najróżniejsze fixery, które miały za zadanie utrwalić makijaż. Tymczasem okazało się, że wcale nie muszę kupować tych rzeczy ponieważ wszystkie może mi zastąpić jeden produkt.

Zalety sypkich pudrów

puder mineralny paese naturalnyPamiętam, że kiedy wróciłam do domu na święta i mama zobaczyła moją ogromną kosmetyczkę zaczęła się dopytywać z zaciekawieniem do czego służą różne produkty, które stanowiły nowość na naszym rynku i o których moja mama nie miała pojęcia. Opowiedziałam jej zatem do czego służą fixery i dlaczego warto mieć bazę pod cienie i wtedy właśnie mama zadała mi pytanie, dlaczego po prostu nie kupie sobie dobrego pudru do twarzy. Na początku nie miałam pojęcia co moja mama ma na myśli, ale kiedy zaczęłam czytać na ten temat wiele w internecie dowiedziałam się, że puder ma znacznie więcej właściwości niż mogłoby się wydawać. Postanowiłam zatem poeksperymentować i kupiłam puder mineralny paese naturalny ponieważ był on wówczas bardzo polecanym kosmetykiem. Kiedy tylko wróciłam do domu z moim nowym zakupem od razu zaczęłam go testować zgodnie z poleceniami mojej mamy oraz tym, czego się dowiedziałam. Okazało się bowiem, że puder nie tylko utrwala podkład i matuje, ale również stosowanie go pod cienie sprawia, że nie osypują się one i nie rolują, a także znacząco podbija ich pigmentację i, jak sama odkryłam – również ułatwia ich blendowanie.

Puder ułatwia także znacząco aplikację bronzera minimalizując ryzyko powstawania plam. Moim najlepszym odkryciem było jednak zastosowanie pudru na rzęsy przed aplikacją mascary. Takie działanie sprawi, że tusz znacznie lepiej przyczepi się do naszych naturalnych rzęs, a co za tym idzie efekt końcowy będzie znacznie bardziej zadowalający. Ten sposób jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku mascar wydłużających.