nowe mieszkania w bloku

Jakie grzejniki sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach?

Zachwycający wystrój wnętrz to dobranie wszystkich elementów tak, aby ze sobą dobrze współgrały. Każdy z nich ma bowiem znaczenie w ogólnym wrażeniu, jakie robi pomieszczenie. Poza tym duży wpływ na efekt ma oczywiście wybranie stylu, który nie będzie ani nudny, ani przestarzały.

Jak umeblować nowe mieszkania?

meble w nowym mieszkaniuNajłatwiej jest zaprojektować i zadbać o wystrój nowego mieszkania. Ma się wówczas prawie nieograniczone spektrum możliwości. Jedyne, co ogranicza lokatorów, to rozmiary pomieszczeń oraz ich budżet przeznaczony na wykończenie. Warto wszystko wcześniej dokładnie zaplanować tak, aby pomieszczenia nie stały się nagle zbyt zagracone. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystko od razu na początku, nie zaistnieje potrzeba nagłego dostawienia jeszcze jednej szafy czy innego elementu, przez który miejsce stanie się malutkie. Mieszkania się przecież nie powiększy. Najważniejsza jest zatem wizja, a następnie dokładny plan. Pomocne może być dobranie mebli systemowych, które wiadomo, że do siebie pasują. Człowiek pozbywa się kłopotu związanego z tym, że każdy element będzie różnił się stylem od pozostałych. Można stworzyć ciekawy komplet, wybierając po prostu spośród dostępnych opcji. Zazwyczaj jest ich na tyle dużo, że każdy znajdzie potrzebny asortyment. Można też oczywiście dobrać meble samodzielnie z różnych kompletów i firm. Nie jest to jednak łatwe, choć wielu osobom dostarcza wielu pozytywnych emocji. Poza tym efekty wspólnego wyszukiwania mebli niejednego bardziej cieszą niż kupowanie właściwie gotowych już zestawień.

Jak powinny wyglądać grzejniki?

kot na grzejniku dekoracyjnymMeble to nie jedyne wyposażenie mieszkania, oczywiście. Warto skupić się na grzejnikach, które nieraz są pomijane, a mogą stanowić ozdobę pomieszczenia albo je oszpecać. Ludzie często zapominają o tym, że każdy drobiazg wpływa na to, jak ostatecznie prezentuje się pokój czy kuchnia. Grzejniki powinny być zatem przede wszystkim estetyczne. W Warszawie lubi się stosować te w nietypowych kształtach i kolorach. Niemniej jednak nie do każdego wnętrza takie pasują. W każdym natomiast warto zadbać, aby grzejnik był zadbany. W niejednym bowiem starym mieszkaniu znajdują się jeszcze dawne elementy grzewcze, które, nie ma co ukrywać, nie są zbyt ładne i po prostu szpecą pokoje. W nowych mieszkaniach nie ma raczej tego problemu. W starszych jednak, aby poprawić wygląd takiej niechcianej części można chociażby przemalować ją tak, aby mniej rzucała się w oczy. Rozwiązanie polecane tym, których nie stać na wymianę grzejników.

Grzejniki dekoracyjne – rodzaje

biały grzejnikBędąc w Lesznie widzieliśmy wiele ciekawych rozwiązań grzewczych. W końcu, kto powiedział, że taki sprzęt musi być nudny? Grzejniki ogólnie można podzielić na kilka rodzajów. Oto niektóre z nich:

  • grzejniki żeliwne
  • grzejniki aluminiowe
  • grzejniki stalowe

Podział ten obrazuje, z jakich materiałów mogą być wykonane grzejniki. Każdy rodzaj ma oczywiście swoje plusy i minusy, które trzeba poznać nim człowiek zdecyduje się na któryś z nich. W każdym razie są grzejniki, które nie posiadają specjalnych walorów estetycznych, jak i te, które specjalnie mają dekoracyjne kształty. Mogą wyglądać niemal jak jakaś rzeźba, element artystyczny mocno uatrakcyjniający przestrzeń. Trzeba jednak dobrać go z dużym wyczuciem smaku. Różne są gusta, ale dobrze mieć na względzie dobranie grzejnika do pozostałych elementów wystroju. Ciekawie wygląda, kiedy jest na przykład w tym samym kolorze, co inne akcenty. Grzejniki mogą mieć także różnego rodzaju charakter. Mogą być bardziej masywne i o ostrych kształtach. Inne zawierają elementy roślinne czy koliste. Niektóre są zbudowane symetrycznie, inne mają nieregularne kształty. Można je powiesić jak obraz i niektóre doskonale prezentują się na całej powierzchni ściany. Takie rozwiązania są typowe dla wnętrz nowoczesnych. Bardziej typowo wyglądają grzejniki w kształcie drabiny, ale również mogą mieć w sobie sporo uroku. Poza tym powierzchnia grzejnika nie musi być pokryta kolorem. Może zamiast tego lustrzana. Widzieliśmy taki grzejnik w Lesznie i był zachwycający.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • Instal Piast – witryna internetowa hurtowni hydraulicznej z Warszawy
  • Budownictwo.org – serwis internetowy przybliżający zagadnienia budowlane
  • Gronowe Zacisze – strona internetowa firmy oferującej nowe mieszkania w Lesznie

Podsumowanie

W nowoczesnych mieszkaniach grzejniki dekoracyjne są szczególnie mile widziane. Można je tam prezentować z dumą jak obrazy. Przestrzeń zyskuje dzięki temu nowego wymiaru. Taki widoczny akcent potrafi zmienić całkowicie wrażenie, jakie robi pomieszczenie.