Jaki fotelik wybrać

Wybieraliśmy się wspólnie z żoną i naszym małym dzieckiem na pierwszą taką dalszą wyprawę w góry i nie do końca ogarnęliśmy, co musimy zabrać. W ostatniej chwili podczas pakowania zdałem sobie sprawę z tego, że auto musi być przede wszystkim dobrze przygotowane pod kątem jeżdżenia z dziećmi.

Samochód i fotelik do niego

recaro foteliki dla dzieciWykorzystywanie fotelików samochodowych jest szczególnie ważne i przede wszystkim uregulowane prawnie. W większości przypadków kierowcy już wiedzą, że muszą posiadać takie recaro foteliki dla dzieci oraz isofixy, które są mocowaniami w samochodzie, jednak teraz przeważnie każde auto już takie posiada, dzięki czemu też nie trzeba się martwić, że nie będziecie mogli zainstalować fotelika do waszego samochodu. Naprawdę wierzę, że dobór odpowiednich fotelików da mi bardzo duże poczucie bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim mojemu dziecku, które wiadomo, że w razie wypadku jest chronione, gdyż siedzi wyżej. Ponadto jeżeli wierzycie w bezpieczeństwo na drogach, to zakup takiego fotelika za kilkadziesiąt złotych nie powinien być dla nikogo żadnym problemem. Tym bardziej, żę bezpieczeństwo jest konieczne jeśli chodzi o poruszanie się po drogach z małym dzieckiem. Głównie chodzi o to, że jest parę zasad odnośnie wykorzystania takiego fotelika i trzeba przede wszystkim skorzystać z instrukcji, która jest dołączona do zestawu.

Czasami nawet robiąc zakupy przez internet można oczekiwać, że będzie tam dokładnie wytłumaczone, jak montuje się taki fotelik, aby przede wszystkim nasze dziecko było bezpieczne na drodze. Najważniejsze jest to, aby auta oraz foteliki, które są dobrze dopasowane były w odpowiednim stanie technicznym. Kierowcy, w tym ja nie powinni przecież skupiać się jedynie na fotelikach, ale także na ogólnej sprawności auta.