Jak zorganizować wesele w ogrodzie?

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka. Zwłaszcza kobiety pragną by było to niezwykłe i niezapomniane przeżycie. Ślub w wyobraźni ma być jak z bajki, jednak co zrobić by nie przerodził się ono w istny horror? W pierwszej kolejności trzeba dokonać wyboru właściwego miejsca. Odpowiednia sceneria, może zdziałać cuda. Doda naszemu weselu niepowtarzalnego klimatu, który oczaruje każdego gościa. Po drugie warto na wstępie określić jaki rodzaj wesela chcemy urządzić. Czy ma to być wesele w klasycznym wydaniu czy raczej nowoczesnym. Jeśli stwierdzimy, że chcemy by nasza uroczystość była iście baśniowa może warto wówczas zdecydować się na ślub w plenerze.

ślub w plenerzeZaślubiny na świeżym powietrzu – czy warto inwestować w oprawę?

Wesela organizowane na łonie natury są niezwykle malownicze i magiczne. Para młoda otoczona piękną zielenią, szumem fontann i śpiewem ptaków może poczuć się jak w bajce. Sama ta sceneria sprawia już, że przyjęcie jest jakby magiczne, a przecież to nie wszystko. Organizując ślub w plenerze decydujemy się nie tylko na wybór otoczenia, którym mogą być zielone tereny nieopodal lasu lub strumienia. Ważnym elementem tego rodzaju uroczystości jest także muzyka, to jej wybór może przesądzić o tym jak zapamiętane zostanie nasze wesele. Kiedy postanawiamy mieć matkę naturę za świadka naszego szczęścia, marnotrawstwem było by jej pominięcie. Zagłuszanie śpiewu ptaków i szumu wody, gdy zdecydowaliśmy się już na taką oprawę to poważny błąd. Nie jest tu ważne do końca czy zdecydujemy się na zespól, czy DJ-a na wesele, a raczej to jaki rodzaj muzyki wybierzemy. Oczywiście jeśli zależy nam na baśniowym efekcie postawmy na klasykę. Muzyka bardzo spokojna i klasyczna w wykonaniu wynajętego zespołu na wesele będzie idealnie się komponować.

wynajem namiotówGoście, goście – rozmieszczenie stołów i parkietu

Idąc dalej zorganizowanie miejsca siedzącego dla gości w przypadku uroczystości plenerowych jest bardzo ważne. Nie tylko pozwala ono usiąść i odpocząć naszym weselnikom, ale także zjeść wyśmienite potrawy i prowadzić ciekawe konwersacje w pięknym otoczeniu. Zagospodarować taką przestrzeń można dzięki specjalnym namiotom przeznaczonym do tego rodzaju uroczystości. Są ono nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale co ważniejsze w przypadku bajkowego wesela mają one ciekawa stylistykę, która może podkreślić piękno i elegancje ślubu na łonie natury. Obecnie ich zdobycie i dostosowanie do własnej potrzeb nie powinno stanowić dla żadnej pary trudności, gdyż na rynku można znaleźć firmy oferujących wynajem namiotów i różnych akcesoriów potrzebnych do zorganizowania uroczystości plenerowej. Przy wyborze odpowiedniego namiotu warto uwzględnić oczywiście jego stylistykę, ale także wielkość. To na jaki namiot ostatecznie się zdecydujemy zależy od tego jaki jest nasz pomysł na całościowy efekt naszego ślubu. Czy chcemy posiadać jeden ogromny namiot, w którym zasiądą wszyscy goście, czy może raczej kilka mniejszych rozmieszczonych wokół drewnianej sceny? Oba rozwiązania mają swoje zalety, więc wszystko zależy od indywidualnego gustu państwa młodych. Ważne jest jedynie to by wybrane namioty pasowały do ogólnego klimatu wesela jak i były praktyczne.

dj na weseleŚluby w plenerze a moda

Wybór łona natury jako miejsca organizacji wesela pozwala uniknąć ograniczeń związanych z ilością gości, których można pomieścić w sali restauracji czy hotelu. Możliwość jakie daje organizacja uroczystości w plenerze są ogromne co przekłada się na rosnące zainteresowanie tego rodzaju przyjęciami. Dodatkowo trudno się dziwić, że zainteresowanie ślubami w plenerze rośnie skoro i miejsc posiadających niesamowity urok stale przybywa. Ruiny zamków, odnowione i zadbane parki, wodne ogrody wszystkie te miejsca potrafią zapierać dech w piersi i dlatego stanowią tak doskonałą alternatywę miejsca do organizacji wymarzonego wesela.

Wady ślubów w plenerze:

  • nieprzewidywalna pogoda – słońce, opady deszczu, wiatr
  • trudniejsza organizacja niż w sali bankietowej
  • wysoki koszt
  • konieczność uzyskania zgody urzędnika z USC

Źródła:


Podsumowanie

Ślub w plenerze to dla wielu par spełnienie marzeń. Pozwala to przeżywać im ten niezwykły dzień w iście magicznej atmosferze. Daje możliwość zorganizowania uroczystości zarówno pięknej, eleganckiej jak i posiadającej jakąś niezwykłą subtelność i urok. Z pewnością ceremonia na świeżym powietrzu nie zostanie nigdy zapomniana.

 

 

Leave a Comment