transport rzeczy podczas przeprowadzki

Jak zapakować rzeczy do transportu podczas przeprowadzki?

We współczesnym świecie ludzie przeprowadzają się coraz częściej. Dawniej kupione mieszkanie stawało się domem na wiele długich lat. Obecnie człowiek przeprowadza się znacznie częściej. Nie tylko w obrębie jednego miasta ale także coraz częściej między różnymi krajami. Wszystko to sprawia, że coraz bardziej potrzebne stały się usługi pomagające w przeprowadzkach.

Tanie przeprowadzki czy to możliwe?

przenoszenie rzeczy w opakowaniu kartonowymFirm oferujących przeprowadzki jest coraz więcej. Każda z nich reklamuje się jako tania, solidna i rzetelna. Jednak rzeczywistość często wygląda inaczej. Wśród ofert wielu firm znaleźć można takie oferujące najrozmaitsze przeprowadzki:

 • lokalne,
 • krajowe,
 • biur i zakładów pracy,
 • na terenie Europy,
 • zamorskie

W dzisiejszych czasach kierunek przeprowadzki praktycznie nie ma znaczenia. Szeroka oferta firmy może świadczyć o jej wielkości. Jednak wielkość przedsiębiorstwa nie gwarantuje sukcesu. Dla gigantów branży małe zlecenia nie znaczą dużo, dlatego mogą je traktować z lekceważeniem. Mniejszy lokalny przewoźnik zdaje sobie sprawę, że jego głównym marketingiem jest polecenie, dlatego każde zlecenie traktuje na wagę złota. Usługi oferowane przez takie firmy są najrozmaitsze. Najczęściej jednak zawierają trzy rodzaje usług. Najprostsza, dla tych którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. W takim pakiecie zazwyczaj otrzyma sam transport, ewentualnie pomoc przy załadunku do samochodu. Drugim rodzaje są pakietu rozszerzone, które oprócz podstawy zawierają również pomoc przy rozładunku i załadunku. Ostatnia najdroższa usługa to kompleksowa przeprowadzka. Czyli pomoc przy pakowaniu, demontażu i montażu mebli, załadunek i rozładunek oraz transport. Zawsze istniej również możliwość rozszerzenia pakietu o indywidualne usługi. Firmy przeprowadzkowe chętnie zgadzają się na takie usługi oczywiście za dodatkową opłatą.

Transport mebli podczas przeprowadzki

transport mebli w ramach przeprowadzkiSporym problemem dla przeprowadzających się stanowi transport mebli. Sprawa jest dość skomplikowana, gdyż rozłożenie mebli zazwyczaj powoduje ich wypaczenie. Dlatego profesjonaliści zalecają przewożenie mebli w całości. W tym celu przewoźnik powinien być zaopatrzony w specjalne pasy, którymi będzie można unieruchomić meble. Przed transportem należy wyjąć z wnętrza wszystkie możliwe półki. Drzwi nie należy zaklejać taśmą, gdyż zostawić to może nieestetyczne ślady. Zalecane jest związanie drzwi sznurkiem, w taki sposób by nie otwierały się one podczas transportu. Pomocna w tym wypadku może się okazać także folia stretch owinięte nią meble będą zabezpieczone przed uszkodzeniem. Profesjonalne przedsiębiorstwa pomogą z pewnością w zabezpieczeniu mebli. Jednak gdy wykupi się pakiet ekonomiczny czynności te będzie trzeba wykonać samemu. Usługi takich firm bez problemu znajdziemy w każdym mieście zarówno w Krakowie jak Bydgoszczy.

Opakowania kartonowe i inne przydatne produkty

opakowania kartonowePakowanie mieszkania to zadanie trudne. Przez lata właściciele zbierają szereg przedmiotów, które trzeba następnie przewieźć do nowego lokum. Przeprowadzkę należy zacząć od porządków. Powinno się przede wszystkim wyrzucić rzeczy zbędne, które na nowym mieszkaniu się nie przydadzą. Resztę elementów należy popakować. Do tego celu przydatne są:

 • taśmy pakowe,
 • koperty foliowe,
 • kartony,
 • folia stretch,
 • maty,
 • segregatory,
 • worki foliowe,
 • folia bąbelkowa,
 • koszyki,
 • przekładki tekturowe

Mniejsze przedmioty warto pochować do kopert i koniecznie opisać. W taki sposób uniknie się zgubienia mniejszych elementów. Dokumenty natomiast warto poukładać w segregatorach i dokładnie opisać, dzięki czemu uniknie się dodatkowej pracy w nowym domu. Rzeczy szklane, delikatne koniecznie trzeba owinąć w folie bąbelkową i przełożyć przekładkami tekturowymi. Kartony warto dokładnie opisać i okleić tak aby przewoźnik mógł odpowiednio przewozić rzeczy.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

 • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
 • Pakowacz.eu – sklep internetowy sprzedający kartony fasonowe i koperty bąbelkowe
 • Krakowprzeprowadzki.pl – strona internetowa firmy z Krakowa organizującej tanie przeprowadzki

Podsumowanie

Przeprowadzka to duże wyzwanie zarówno dla mieszkańców jak i osoby organizującej transport. Aby transport był bezpieczny i sprawny należy zadbać o odpowiednie opakowanie rzeczy oraz ich oznaczenie. Przewoźnik może zaproponować różny zakres usługi od potrzeb właścicieli zależy dobór odpowiedniej oferty.