Transport osób

Jak zadbać o busy jeżdżące do Holandii?

Dalekie podróże powinny być przede wszystkim bezpieczne i komfortowe dla pasażerów. Duży wpływ ma na to pojazd jakim wyruszamy w trasę. Oto kilka wskazówek jak przewoźnicy powinni zajmować się swoimi pojazdami, przewożącymi pasażerów do Holandii.

Jak wyposażyć busy do Holandii?

bus do przewozu osóbNa przyjemną i bezpieczną podróż składa się wiele czynników. Oczywiście ogromne znaczenie ma doświadczony kierowca, dla którego przewóz osób do Holandii nie jest żadną nowością. Powinien być przede wszystkim rozsądny, odpowiedzialny, godny zaufania i zdolny do zachowania zimnej krwi w sytuacjach stresowych (a takich jak wiemy bywa wiele na drodze). Kolejnym istotnym elementem jest wyposażenie busa. Obecnie ta kwestia wygląda dużo lepiej, niż jeszcze kilka lat temu, jednak nadal trafiają się pojazdy całkowicie nieprzystosowane do drogi. Wszystkie busy do Holandii powinny mieć:

  • wygodne, rozkładane fotele z podnóżkami i podłokietnikami,
  • dużo miejsca na nogi,
  • rolety w oknach,
  • ciepły i chłodny nawiew,
  • toaletę,
  • obszerny luk bagażowy,
  • śmietnik,
  • telewizor/ekran.

Co prawda nie wszystkie z tych elementów mają dużą rolę w bezpieczeństwie podróży, jednak należy zwrócić uwagę, że przewóz osób do Holandii jest czasochłonny. Do tego dochodzą różne warunki atmosferyczne, niekiedy korki lub wypadki drogowe dodatkowo wydłużające czas podróży. Właśnie dlatego pasażerowie powinni mieć zapewniony wysoki standard oraz częste postoje na trasie.

Lakiernik i inne punkty obowiązkowe przed wyruszeniem w trasę

LakiernikPorzucając na chwilę komfort, a wracając do bezpieczeństwa – tutaj wiele zależy od stanu technicznego pojazdu. Wizyta na stacji diagnostycznej lub w auto serwisie jest więc absolutną koniecznością. Przewóz osób do Holandii bardzo eksploatuje busy, które w związku z tym powinny być regularnie poddawane kontrolom. Ważne są zarówno konkretne naprawy jak i drobne usterki. Wyczuleni pasażerowie od razu zauważą kiepski stan opon, niesprawny reflektor lub ślady po kolizji i zarysowania. Dlatego przed wyruszeniem w trasę należy przeprowadzić wnikliwe oględziny pojazdu. Po wyeliminowaniu wszelkich poważnych szkód można przystąpić do drobniejszych prac. Ważnym elementem wewnątrz pojazdu jest auto klimatyzacja, która powinna być regularnie serwisowana i czyszczona. W tym celu można udać się do dowolnego serwisu. Nie czyszczona auto klimatyzacja może zawierać w sobie grzyby, bakterie i inne mikroorganizmy niebezpieczne dla zdrowia pasażerów. Zadbajmy także o niezbędne poprawki u lakiernika. Jest to kwestia nie tylko czysto wizualna. Niekiedy lakiernik może stwierdzić, że coś co wydaje się jedynie wgnieceniem tak naprawdę jest poważniejszą usterką. Na sprawności pojazdów żaden z przewoźników nie powinien oszczędzać.

Odkurzanie i pranie tapicerki w pojeździe

pranie tapicerkiO tym, że pojazd zabierający pasażerów w trasę powinien być czysty zarówno w środku jak i za zewnątrz zapewne nie trzeba nikogo przekonywać. Kto z nas chciałby spędzić kilka lub kilkanaście godzin na klejącym się fotelu? Myjnie samochodowe oferują kompleksowe czyszczenie karoserii i wnętrza pojazdu. Najbardziej narażone na zabrudzenia jest wnętrze pojazdu, pasażerowie spożywają w nim posiłki i napoje, zimą wnoszą błoto, dotykają dłońmi różnych elementów. Właśnie w ten sposób powstają trudne do usunięcia plamy po sokach, hamburgerach i inne zabrudzenia. Dlatego raz na jakiś czas warto wykupić pranie tapicerki. To usługa powszechna na wielu myjniach samochodowych. Poprzedza ją mycie pojazdu i odkurzanie. Tak przygotowane auto przechodzi gruntowne pranie tapicerki – zarówno: foteli, kanap, boczków, zagłówków, podsufitek, podłogi i bagażnika. Ostatnim etapem jest suszenie, po którym bus jest gotowy do drogi. Nie zapomnijmy jeszcze o choince zapachowej. Pasażerowie powinni docenić tak przygotowane auto.


Źródła:


Podsumowanie

Dbanie o busy przewożące pasażerów jest ważne przede wszystkim ze względu na ich bezpieczeństwo i wygodę, ale także liczną konkurencję. Firm transportowych jest bardzo wiele w całym kraju i tylko te wychodzące naprzeciw potrzebom klientów mają szansę na sukces.