Jak wyposażyć niewielki salon?

Jeśli mieszkamy w bloku, musimy we właściwy sposób zaaranżować specyficzne pomieszczenia naszego mieszkania. Chociaż nie cechują się one wielkimi przestrzeniami, przy rozsądnym gospodarowaniem i właściwym urządzaniem każdego pomieszczenia, jesteśmy w stanie urządzić sobie przyjemny kącik, do którego będziemy wracać z uśmiechem na twarzy.

Narożnik zamiast kanapy

mały narożnikJednym z bardziej interesujących pomieszczeń w mieszkaniu jest salon, w którym przyjmować będziemy naszych gości i który jednocześnie stanie się wizytówką naszego mieszkania. Urządzając go musimy więc pamiętać o przestrzeni, która w komfortowy sposób pozwoli nam usiąść, odpocząć, ugościć naszych gości. Kiedy przestrzeń, którą dysponujemy, nie jest za duża i trudno nam wyobrazić sobie obszerną kanapę, może warto zdecydować się na mały narożnik, którym będziemy mogli zagospodarować miejsce, z którym z reguły nie do końca wiedzieć, co moglibyśmy zrobić, a mianowicie róg naszego pokoju. Narożnik, odpowiednio dobrany do pomieszczenia, potencjalnie może umożliwić nam ugoszczenie większej ilości osób, niż w takich samych warunkach moglibyśmy pozwolić sobie przy wykorzystaniu kanapy. Dlatego też warto rozważyć takie rozwiązanie, zwłaszcza, że w ostatnim czasie narożniki wykonywane są w równie dobrej jakości, co najlepsze kanapy, a siedzenie na nich może być prawdziwą przyjemnością pełną relaksu. Będą też zdecydowanie lepszą przestrzenią, jeśli będzie zależało nam na pogaduchach z przyjaciółką, ze względu na układ narożnika, obie osoby będą miały komfort spojrzenia sobie w oczy i wygadania się od serca.

Dość niesłusznie pokutuje w nas przeświadczenie, że niewielkich przestrzeni nie możemy urządzić w sposób, który kojarzy się z wygodą i komfortem. Tak naprawdę, wystarczy, że poszukamy niekonwencjonalnych rozwiązań, dzięki którym właściwie ją zagospodarujemy, by osiągnąć jak najlepszy efekt końcowy.