Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest obecnie najpopularniejszym rodzajem manicure’u wśród Pań. Zwykły manicure już po kilku dniach nie wygląda dobrze, lakier odpryskuje, blaknie, ściera się. Z kolei manicure tytanowy wcale nie jest łatwiejszy do wykonania niż ten hybrydowy, też trzeba mieć odpowiedni sprzęt, choć obywa się bez lampy.

Modny manicure hybrydowy

manicure hybrydowy łódźManicure hybrydowy ma wiele zalet. Lakier na paznokciach jest bardzo gładki i lśniący, niczym tafla wody. Kolor jest bardzo intensywny i nie blaknie nawet po dwóch tygodniach. Poza tym utwardzony w świetlne lampy UV lub Led lakier jest trwały, odporny na zniszczenia, także po dwóch tygodniach nadal wygląda świetnie – trzeba go jednak ,,dorobić” bo wiadomo, że paznokcie rosną, można go też ściągnąć i pomalować paznokcie na nowo. Jak wykonuje się ten fantastyczny manicure hybrydowy łódź? Na początku paznokcie muszą być przygotowane, to znaczy przycięte, spiłowane i wygładzone. Potem nakłada się lakier bazowy, który sprawi, że lakier właściwy będzie się lepiej trzymał i nie odbarwi paznokcia. Lakier utwardza się pod lampą i wtedy nakłada lakier kolorowy. Na niego nakłada się lakier nawierzchniowy, który dodatkowo zabezpieczy i nabłyszczy paznokieć. Ważne jest to, by pomiędzy poszczególnymi warstwami stosować środek odtłuszczający do przemywania – inaczej lakier może się tak dobrze nie trzymać mimo utwardzenia. Do tego niezbędne są też waciki bezpyłowe – te zwykłe mogą zostawiać ,,kłaczki” które zostaną ,,zatopione” w lakierze.

Manicure hybrydowy można wykonać u kosmetyczki, jak również w domowych warunkach. Jest wiele gotowych zestawów do manicure i lakiery w każdym kolorze, więc każda pani znajdzie coś dla siebie. Warto zainwestować też w pyłki, brokaty, czy inne dekoracje idealne do ozdabiania paznokci.