Jak wygląda popyt na aplikacje mobilne dla firm?

Internet jest obecny w prawie każdej dziedzinie życia. Nie inaczej jest w biznesie. W dobie współczesnych technologii niewyobrażalne jest prowadzenie biznesu bez pomocy Internetu. Prawie każda firma ma już własną stronę www i profil na facebooku. Jednak obecnie zabiegi te już nie są wystarczające.

Nowoczesne sposoby prowadzenia firmy

Pracownik korzystający z aplikacji internetowej

Współczesny biznes niczym już nie przypomina swojego tradycyjnego odpowiednika. Zmianie uległy sposoby zarządzania oraz reklamowania się przedsiębiorstw. Wśród nowych nurtów uwagę należy poświęcić outsourcingowi. Usługa taka polega na zleceniu zadań do zewnętrznej firmy. Pozwala to zaoszczędzić środki, które trzeba by było wydać na zatrudnienie nowego pracownika. Koszt ten jest znaczy ponieważ oprócz pensji nowego członka zespołu, trzeba się liczyć z kosztami wyszkolenia oraz z faktem, że początkowo efektywność jego pracy będzie niska. Takiego problemu nie ma gdy wynajmie się do wykonania zadania firmę zewnętrzną. Jej pracownicy są odpowiednio przeszkoleni i szybko uporają się z wyznaczonym zadaniem. Jeszcze jednym nowym nurtem w prowadzeniu biznesu są wirtualne biura. Usługa ta polega na wynajmowaniu adresu zamiast całej powierzchni biurowej. Pozwala to zaoszczędzić mniejszym firmą na opłatach za miejsce firmy. Rozwiązanie to jest dobre dla małych firm, które rzadko potrzebują dostępu do sal konferencyjnych i stałego miejsca biura. Dzięki takiej usłudze wzrasta prestiż, gdyż adres znajduje się w centrum miasta, jednak nie generuje to aż tak dużych kosztów. Innowacje weszły również do metod sprzedaż. Coraz więcej przedsiębiorstw przenosi sprzedaż do sieci. W tym celu tworzą oni aplikacje sprzedażowe i strony aukcyjne.

Aplikacje mobilne dla firm

Projektowanie aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna jest to oprogramowanie na urządzenia przenośne jak tablet, smartfon czy telefony komórkowe. Aplikacje takie są stosowane w wielu branżach. Pionierem w branży była bankowość mobilna. Banki szybko zauważyły, że taka usługa może być sporym ułatwieniem dla klientów. Oprogramowanie takie można podzielić na:

 • samodzielne – bez konieczności podłączenia z internetem,
 • klienckie,
 • internetowe – czyli strony mobilne,
 • gry komputerowe

Projektowanie aplikacji mobilnych odbywa się zazwyczaj w technologii Java ME. Dzięki szybkiemu rozwojowi mobilnych technologii usługi te cieszą się coraz większym powodzeniem. Firma, która decyduje się na stworzenie takiego oprogramowania musi przede wszystkim zastanowić się czy będzie to opłacalne. Najważniejsza jest oczywiście grupa docelowa i cel jakiemu ma służyć oprogramowanie. Następnym etapem jest tworzenie takiej aplikacji. Proces ten składa się z:

 • wyboru informacji jakie chce się przekazać,
 • stworzeniu odpowiedniej grafiki,
 • realizacji zlecenia,
 • testowania oprogramowania,
 • publikacji,
 • monitorowania rozwoju

Aplikacje tego typu mogą być doskonałą formą reklamy przedsiębiorstwa. Jednak wszystko zależy od sukcesu stworzonego oprogramowania. Duża liczba pobrań świadczy o dobry odbiorze przez konsumentów.

Aplikacje internetowe dla firm

tworzenie aplikacji

Aplikacje internetowe są to programy komputerowe, które do swojego działania wykorzystują przeglądarki internetowe. Serwisy internetowe znane są od dłuższego czasu, dzięki nim klienci mogą efektywniej współpracować z firmą. Początkowo strony www służyły tylko zdobywaniu informacji. Jednak wraz z rozwojem technologii stały się platformą interakcyjną między konsumentem, a przedsiębiorstwem. Rozwój przenośnych urządzeń z dostępem do internetu sprawił, że zaistniała potrzeba stworzenia stron możliwych do otworzenia właśnie na tego typu urządzeniach. Takie serwisy muszą być jednak okrojoną wersją pełnych stron internetowych, aby lepiej działały na mniej wydajnych urządzeniach mobilnych. Jednak jak pokazują trendy użytkowników takich wersji jest coraz więcej.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

 • Webini – strona internetowa firmy z Wrocławia tworzącej aplikacje internetowe
 • Spidersweb.pl – blog poświęcony internetowi oraz nowym technologiom
 • Yarmobile – witryna internetowa zawierająca ofertę dotyczącą projektowania aplikacji mobilnych

Podsumowanie tematu

Internet jest wszechobecny. Ciężko wyobrazić sobie dziedzinę życia, w której go nie ma. Jego zalety sprawiły, że sprawdza się w wielu dziedzinach. Coraz popularniejsze stają się także aplikacje mobilne, które znacznie ułatwiają interakcje z klientami. Sukces swój zawdzięczają łatwości obsługi i szybkości wykonywania operacji. Nowoczesne technologie mogą ułatwić prowadzeni firmy.

Leave a Comment