Jak wybrać dobry wieszak?

Wieszaki ułatwiają organizację ubrań, ręczników, kluczy i wielu innych. Dzięki nim wszystko można łatwo odłożyć, ale tak by się nie pogniotło, ani nie zgubiło. Obecnie w sklepach można kupić wieszaki różnego rodzaju, które dopasowane są stylem i materiałem do pomieszczenia. Co warto wybrać?

Solidne wieszaki na kurtki

solidne wieszaki chromowaneNa pewno trzeba zdecydować się, czy zależy nam na wieszaku wiszącym czy stojącym. Stojące zajmują więcej miejsca, natomiast wiszące sprawdzą się wszędzie. Solidne wieszaki chromowane będą dobre do odwiedzania kurtek. Mają także często mniejsze haczyki położone w połowie wysokości, na których można zawiesić parasole. To na pewno bardzo praktyczna i funkcjonalna sprawa. Wieszak stojący może być także używany w sypialni, szczególnie jeśli ktoś ma problem z utrzymaniem porządku. Zamiast rzucać ubrania na krzesło czy na łóżko może je odwiesić na wieszak. Druga kwestia przy wyborze wieszaka to ilość haczyków. Wiadomo – im ich więcej tym więcej rzeczy można zawiesić. Do wyboru są haczyki pojedyncze, jak i podwójne (tu haczyk niejako rozwidla się na dwie zawieszki). Trzecia kwestia to estetyka wieszaka. Duży wybór wieszaków pozwala na wybranie tego najbardziej właściwego. Są wieszaki nie tylko proste, ale także z dekoracjami, eleganckie, połączone z półeczkami. Szczególnie sklepy internetowe mogą się pochwalić wieszakami w kształcie napisów, zwierząt czy innych. Natomiast wieszak połączony z półeczką sprawdzi się na przykład w przedpokoju, bo daje nam miejsce na odłożenie kapeluszy, torebek czy kluczy.

Dobry wieszak nie będzie się niszczył, utrzyma różne obciążenia, będzie estetycznie się prezentował. Najładniejsze i najbardziej pomysłowe wieszaki idealnie nadadzą się na prezent dla najbliższych osób. Warto jeszcze raz podkreślić fakt, iż wieszaki nie pełnią jedynie funkcji praktycznej, ale także dekoracyjną.