Jak ważny jest wizerunek Dja – agencja PR

dj-101783_640Profesjonalny DJ – ważny element każdej imprezy i uroczystości

W trakcie wszelkiego rodzaju imprez, czy to stricte komercyjnych odbywających się w popularnych klubach, czy to organizowanych przez osoby prywatne w ramach jakiejś ważnej uroczystości (najczęściej wesel) spotykamy się z osobą DJ-a. Profesjonalny DJ to osoba, która potrafi poderwać uczestników imprezy do zabawy i cały czas trzymać jej wysoki poziom. Bardzo ważnym elementem wpływającym na jakość usług oferowanych przez DJ-a jest jego kontakt z bawiącymi się w takt muzyki osobami i zrozumienie ich potrzeb. Przygotowując się do obsługi muzycznej określonej imprezy czy uroczystości taki DJ musi wziąć pod uwagę preferencje muzyczne, a także to, kto będzie uczestniczył w zabawie, tak by znaleźć sposób na dotarcie do publiczności. Dzięki temu uzyska gwarancję, że wszyscy będą się dobrze bawić. Ku temu musi posiadać jednak odpowiednie doświadczenie i wizerunek, który sprawa, że będzie porywał tłumy swoją osobowością.

Dlaczego wizerunek DJ-a jest tak ważny i co się na ten wizerunek składa?

To jaki wizerunek ma DJ wpływa na jego rozpoznawalność, co przekłada się na konkretne oferty i odpowiednie stawki za wykonywanie swojej pracy. Stworzenie swojego własnego stylu odpowiedniego wizerunku to jednak niekiedy lata praktyki i ciężkiej pracy. Na wizerunek DJ-a składa się wiele elementów.

turntable-306254_640Są to elementy związane z jego:

  • prezentacją i wyglądem,
  • charyzmą (świetny kontakt z publicznością powoduje, że przyciąga on tłumy),
  • ściśle techniczne – związane z techniką puszczania i grania muzyki.

Jeśli chodzi o wygląd, bardzo ważny jest styl ubierania się – inaczej powinien ubierać się DJ na wesele i inaczej DJ prowadzący dyskotekę, czy inne wydarzenie muzyczne. W kwestii prezentacji ważna jest także ksywa DJ-a – dużo mówi ona o osobie prowadzącej wydarzenie. Jeśli chodzi natomiast o charyzmę – DJ musi mieć przede wszystkim poczucie własnej wartości. Tylko dzięki pewności siebie jest w stanie poprowadzić imprezę profesjonalnie, nie ulegając wpływom zewnętrznym.


 

disc-jockey-151947_640Więcej:

 


 

turntable-327718_640Sposoby na wykreowanie wizerunku DJ-a – tradycyjne, akademie DJ-a i agencje Public Relations

Profesjonalny DJ, aby wykreować swój wizerunek potrzebuje wielu lat praktyki. Najlepiej jest w tym celu grać na imprezach różnego rodzaju – nie tylko komercyjnych, ale też organizowanych przez osoby prywatne. Można też podpatrywać innych bardziej doświadczonych DJ-ów. Ich rady mogą być nieraz bezcenne. Nic jednak nie zastąpi pomocy profesjonalistów. W kreowaniu wizerunku pomoże w szczególności organizowana przez zawodowych DJ-ów Akademia DJ-a lub Agencja Public Relations.

Akademie DJ-a organizowane są w większych miastach w formie kursów i warsztatów. Obejmują one wykłady z teorii muzyki oraz zajęcia praktyczne z zakresu obsługi sprzętu, miksowania muzyki oraz kontaktu z publicznością. Zajęcia prowadzą profesjonaliści z dziedziny DJ-ki, dzięki temu zdobyta na nich wiedza pomaga w budowaniu własnego stylu. Kursy i warsztaty kończą się prezentacjami, które pozwalają ocenić wizerunek DJ-a i jego grę.

Agencja PR zaś przeprowadza szkolenia z zakresu budowania wizerunku, komunikacji, tak by szkolona osoba potrafiła skutecznie komunikować się z otoczeniem, radzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz wiedzieć jak promować siebie. Można także z jej udziałem wykreować wizerunek DJ-a poprzez kampanię reklamową z wykorzystaniem różnych środków przekazu.

 

Leave a Comment