Mechanik naprawiający koło samochodowe

Jak uzyskać wyższą cenę przy sprzedaży samochodu?

Statystycznie Polacy zmieniają auta co 3,5 roku użytkowania. Robią to częściej niż Niemcy czy też inne Europejskie kraje. Na rynku krajowym najczęściej kupowane są samochody używane, rzadziej kupowane są auta prosto z salonu. W związku z tym, że Polacy często zmieniają auta to często też je sprzedają. Aby sprzedać korzystnie używane auto, należy zadbać o jego estetykę. Tak aby przyszły właściciel widział jak najmniej oznak użytkowania. W tym celu trzeba zainwestować w kosmetykę samochodową.

Skuteczna mechanika pojazdowa

Mechanik w warsztacie mechaniki samochodowejPrzed sprzedażą auta przede wszystkim powinno odwiedzić się mechanika samochodowego. Mechanik pomoże nam określić co w samochodzie wymaga wymiany lub będzie za niedługo tego wymagać. Dzięki temu przyszły kupujący nie będzie mógł obniżyć ceny, gdyż wydaje mu się, że coś za chwile się popsuje. Uprzedzając ten fakt, można dokonać drobnych napraw, które poprawią ogólny stan techniczny pojazdu. W każdym mieście, zarówno w Bydgoszczy jak i w Poznaniu, otrzymamy fachową pomoc w tym zakresie. Do najczęstszych usterek, których można się pozbyć przed sprzedażą auta, należą:

  • wymiana tarcz hamulcowych
  • usunięcie wycieków
  • usunięcie elektronicznych błędów
  • nabicie i odgrzybienie klimatyzacji
  • wymiana filtrów, paska rozrządu
  • wymiana elementów układu wydechowego
  • wymiana płynów

Te niewielkie zabiegi sprawią, że samochód będzie wydawał się bardziej zadbany oraz zyska na swojej wartości.

Renowacja felg – kosmetyka samochodowa

Samochodowa felga po renowacji i piaskowaniuNastępnie powinno się zadbać o kosmetykę samochodu. Zapewni ona odpowiednie odświeżenie wyglądu samochodu. Renowacji przed sprzedażą wymagać mogą lakier, felgi, lampy reflektorów. Warto zainwestować przy tej okazji w usługę profesjonalnej myjni samochodowej. W takich miejscach używa się środków niedostępnych w zwykłych sklepach. Pracownicy takich miejsc znają doskonale sposoby na odświeżenie lakieru. W zależności od stopnia uszkodzenia karoserii doradzą odpowiednie środki pielęgnacyjne. Następnym krokiem powinno być użycie czernidła do opon. Po użyciu tego środku opony będą wydawać się nowsze i mniej zużyte. Warto przy tej okazji zwrócić także uwagę na felgi, jeśli są bardzo zniszczone niezbędne może być ich piaskowanie. Renowacja felg to również ich malowanie. Lakier po długim użytkowaniu odpryskuje i wdają się w niego różnego rodzaju zabrudzenia. Opole, Kraków, Warszawa posiadają wiele salonów zajmujących się takimi usługami, bez problemu można je znaleźć także w mniejszych miejscowościach. Kolejnym krokiem może być renowacja lamp reflektorów. W nowoczesnych samochodach lampy mają tendencje do matowienia. Przez co wyglądają na bardziej zużyte. Renowacją reflektorów także zajmują się profesjonalne firmy, ale często wystarczy tylko wypolerowanie ich pastą ścierającą. Czernidłem można również posmarować uszczelki. Będą w ten sposób wyglądać na bardziej zadbane.

Pranie tapicerek samochodowych

Wyprana tapicerka w samochodzieGdy już zadba się o wygląd zewnętrzny i stan techniczny pojazdu należy zająć się jego wnętrzem. W tym celu można wykonać pranie tapicerek. Pranie wnętrza samochodu należy zlecić profesjonalnej firmie, która takimi usługami zajmuje się na co dzień. Taka usługa wykonana przez fachowców sprawi, że auto będzie czyste, a siedzenia szybko wyschną. Renowacja taka nie jest tania, jednak wnętrze auta będzie po niej odświeżone i przez to będzie wyglądać na mniej używane. Obecnie czyścić można wszystkie rodzaje tapicerki również te skórzane. Renowacja skórzanego wnętrza jest bardziej czasochłonna, ale też daje lepsze efekty.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Lakierniatecza.pl – strona internetowa lakierni ze Śląska wykonującej malowanie proszkowe
  • Auto-Reno-Lak – witryna internetowa stacji kontroli pojazdów w Bydgoszczy
  • Autocentrum.pl – niezależny portal internetowy poświęcony motoryzacji

Podsumowanie zagadnień

Używany samochód można sprzedać po atrakcyjnej cenie. Często niewielkie zabiegi natury kosmetycznej sprawiają, że zainteresowanie autem jest większe. Jednak, aby osiągnąć założoną cenę trzeba najpierw odpowiednio zadbać o jego wygląd. Tak by przyszły właściciel miał wrażenie kupowania nowego samochodu. Z pewnością wtedy będzie bardziej skłonny do zakupu, wystawionego samochodu. Wszystkie powyższe zabiegi dadzą wrażenie, że samochód jest zadbany i był używany przez osobę dbającą o jego stan.