Jak umilić dziecku czas na plaży?

Ludzie kochają spędzać czas nad wodą – nie ważne czy mówimy o wakacjach nad zagranicznym morzem, czy o krótkich wypadach nad jezioro. Na plaży spotkać możemy wiele rodzin, nawet wielodzietnych, które świetnie spędzają wspólnie czas. Jednakże im młodsze dziecko zabieramy na plażę, tym trudniej jest się nim zajmować. Są jednak sposoby na to by umilić dziecku pobyt nad np. morzem.

Namiot to wielofunkcyjne akcesorium na plażę

namiot na plażę dla dzieckaCo zabrać ze sobą na wyjazd nad jezioro albo morze by nasza pociecha bawiła się świetnie, ale jednocześnie była bezpieczna? Coraz bardziej popularnym akcesorium jest namiot na plażę dla dziecka, który jest coraz łatwiej zauważyć nad polskimi (ale nie tylko) jeziorami i morzem. Tego typu namioty mają oczywiście za zadanie przede wszystkim chronić dziecko przed wiatrem oraz piaskiem. Warto jednak zorientować się przy zakupie czy namiot wykonany jest z takiego materiału, który zapobiega przenikaniu do jego wnętrza szkodliwego promieniowania UVA i UVB. Dobry namiot będzie również wodoodporny. Namioty w sklepach dostępne są w różnych wielkościach i kolorach. Dla dziecka zdecydowanie najlepszy będzie wielokolorowy namiot, bo przyciąga uwagę. Świetnym pomysłem będzie zakupienie tzw. namiotu 3w1, który składa się z namiotu, domku oraz tunelu, które nie pozwolą dziecku na nudę.

W sklepach można znaleźć wiele przedmiotów, które idealnie sprawdzą się w czasie plażowania. Dziecko będzie cieszyło się zarówno z zestawu foremek do zabawy w piasku, jak i z namiotu na plażę, który można zaaranżować w taki sposób by był idealnym i przede wszystkim bezpiecznym miejscem na zabawę. W namiocie znajdą ochronę nie tylko bardzo małe dzieci, ale i kilkulatki, które muszą mieć miejsce do odpoczywania po długich zabawach w wodzie.