Jak przygotowac samochód do zdjęć ślubnych – polerowanie lakieru i nowe części zamienne

Jak powszechnie wiadomo samochód, który wiezie młodą parę do ślubu musi być odpowiednio udekorowany. Oryginalna dekoracja ślubna samochodów zwróci uwagę przechodniów oraz gości weselnych. Pomysłowa dekoracja sprawdzi się również podczas robienia zdjęć ślubnych, które są znakomitą pamiątką na całe życie.

slubPrzeważnie jeżeli myślimy o dekoracjach ślubnych, to skupiamy się wyłącznie na salach weselnych oraz dekoracji kościoła, albo urzędu cywilnego. W dzisiejszych czasach zdjęcia ślubne to również piękne samochody. Goście, którzy oczekują na parę młodą w pierwszej kolejności zobaczą samochód, który warto pięknie udekorować.

Samochód, którym chcemy jechać na ślub, już z bardzo daleka powinien wyróżniać się ładną dekoracją. Wiele osób zastanawia się jednak jak zrobić piękne i oryginalne dekoracje na samochodzie. Jak pokazuje praktyka do dekoracji samochodów najczęściej używa się kwiatów, bibułę i kolorowe materiały. W internecie możemy znaleźć również wiele specjalnie przygotowanymi dekoracjami ślubnych, dzięki którym ozdobimy każdy samochód. Klasyczną dekoracją samochodu weselnego są wcześniej wspomniane kwiaty. Profesjonalnie przygotowany bukiet kwiatów przytwierdza się zazwyczaj do maski auta. Na rynku dostępne są w sprzedaży specjalne koszyki oraz podstawki na kwiaty, które można przymocować do maski samochodowej.

wynajem-samochodowBardzo dużą popularnością wśród ozdób weselnych cieszą się również wstążki oraz kokardy, które przytwierdza się przeważnie do klamek samochodowych. W tym wyjątkowym dniu warto zaopatrzyć się również w specjalnie przygotowane dekoracje ślubne. W Polsce najpopularniejsze są serca oraz złączone obrączki, które wyposażone są w specjalne klejowe zaczepy dzięki którym bez żadnego większego problemu przymocujemy je do naszego samochodu.

W przeciwieństwie do pozostałych ślubnych decyzji, wybór samochodu ślubnego nikomu nie stwarza większego problemu. Przeważnie wybór ogranicza się do tego, czy chcemy do kościoła dojechać nowoczesnym samochodem, czy też zabytkowym autem. Na rynku jest bardzo wiele firm, które za odpowiednią cenę wypożyczą nam samochód przygotowany właśnie na wesele. Przed udekorowaniem samochodu bardzo ważne jest również, aby go odpowiednio umyć, zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj polerowanie lakieru. Nawet najładniejszy samochód nie będzie się prezentować estetycznie jeżeli będzie brudny i co gorsze jeżeli będzie miał porysowany lakier.

samochod-slubnyW dzisiejszych czasach sposobów na udekorowanie samochodów weselnych jest bardzo wiele. Bardzo często zdarza się również, że oryginalny pomysł sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż kosztowna dekoracja, którą kupimy w specjalistycznych sklepach. Najprościej udekorować jest maskę samochodu oraz klamki. Bardzo dużą popularnością w naszym kraju cieszą się również baloniki doczepione do samochodu i powiewające na wietrze. Jeżeli nie mamy żadnego oryginalnego pomysłu warto skorzystać z fachowej pomocy. W kwiaciarni coraz częściej pojawiają się specjalne ozdoby bukietowe, a wykwalifikowana florystka bez żadnego większego problemu udekoruje nasz samochód. Warto zamówić kwiaty na około dwa tygodnie przed dniem naszego ślubu. W Stanach Zjednoczonych do tylnego zderzaka samochodu weselnego bardzo często przywiązuje się również puszki na sznurku, które ciągną się za jadącym samochodem. W Polsce ten rytuał jednak się nie przyjął i bardzo mało osób korzysta z takiej formy dekoracji samochodu weselnego.

Wybierając samochód na swój ślub warto zwracać uwagę nie tylko na jego zewnętrzny wygląd, ale również sprawdzić jak prezentuje się wewnątrz. Stan techniczny samochodu, którym jedziemy na swój ślub musi być perfekcyjny. Nie ma nic gorszego jak nieplanowana awaria w tym bardzo ważnym dniu. Warto sprawdzić wszystkie części zamienne do samochodów i oszacować nie nie wymagają one wymiany. Problem ten pojawia się najczęściej w przypadku zabytkowych aut, które nie zawsze są w perfekcyjnym stanie, a my nie możemy pozwolić sobie na niespodzianki w tym bardzo ważnym dniu.

Wbrew pozorom samochody na ślub to bardzo ważna sprawa. Nowoczesne samochody są bardzo piękne, ale niczym szczególnym się nie wyróżniają, dlatego też coraz większą popularnością cieszą się samochody zabytkowe. W Polsce jazdę do ślubu zabytkowym samochodem traktuje się również jako szczęśliwą wróżbę i zapowiedź udanego związku małżeńskiego. Samochody zabytkowe pomimo upływu lat cały czas zachowują swój niesamowity urok i niecodzienny charakter. Zabytkowy samochód przynosi szczęście parze młodej i jest niesamowitą pamiątką na całe życie.

Jak pokazują najnowsze statystyki młodzież preferuje przede wszystkim samochody sportowe. Starsze osoby, wolą zabytkowe auta i nie pociągają ich nowoczesne i bardzo szybkie samochody. Co ciekawe zdarza się również tak, że na wesele para młodych przylatuje specjalnymi helikopterami, jednak na taką przygodę mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Co ciekawe w Polsce pary młode bardzo rzadko korzystają z specjalnych limuzyn weselnych, które na całym świecie cieszą się bardzo dużą popularnością.


 

Jeżeli chcemy wynająć samochód do ślubu:

  • zastanówmy się jaki styl nam odpowiada,
  • zbadajmy fundusze jakimi dysponujemy,
  • poczytajmy opinie o wynajmujących,
  • umów dokładne terminy.

 

Źródła:

9 thoughts on “Jak przygotowac samochód do zdjęć ślubnych – polerowanie lakieru i nowe części zamienne”

Leave a Comment