pracownicy ze wschodu

Jak przewieźć pracowników z zagranicy

Wiele firm prowadzących swoją firmę w Polsce wykonuje zlecenia poza granicami kraju. Często takie prace są długotrwałe. Pracowników za granicami kraju należy gdzieś przenocować, również należy zapewnić im dojazd do miejsca pracy.

Czym są wykonywane przewozy do Niemiec?

Transport osóbPrzewozy do Niemiec najczęściej są wykonywane przy pomocy busów. Busy, które jeżdżą na tych trasach są klimatyzowane oraz dodatkowo docieplane zimą. Podróż busem, w porównaniu do jazdy własnym samochodem jest na pewno komfortowa. Przede wszystkim to my nie musimy prowadzić. Busy z kierowca zapewniają nam bezpieczną podróż nawet na długich trasach. Aby podróż do Niemiec mijała nam szybko w busach dostępne są różne media w tym internet bezprzewodowy, który umożliwi nam pracę czy też rozrywkę. Siedzenia w busie są wygodne oraz odpowiednio dopasowane, tak, że nie odczujemy dyskomfortu podczas jazdy. Dodatkowo fotele są rozkładane, więc odpoczynek podczas jazdy również jest możliwy.

W jakim celu przewozi się osoby do Holandii?

bus do przewozu osóbNajczęstszymi powodami podróży osób do Holandii jest praca oraz turystyka. Przewóz osób do Holandii odbywa się, podobnie jak w przypadku Niemiec – busami. Rynek pełny jest firm, które oferują nam takie przewozy. Wiele osób podróżuje do Holandii w celach zarobkowych, niektórzy jadą tam do pracy w delegacje, a jeszcze inny, a by zobaczyć tą krainę tulipanów. Najczęściej odwiedzanym miejscem w Holandii jest Amsterdam. W tym mieście można zwiedzić 51 muzeów, a najpopularniejszym jest muzeum Van Gogha. Całą architekturę oraz zabudowę miasta najlepiej jest zobaczyć podczas rejsu statkiem po kanałach.

Jak przewożą agencje pracy tymczasowej zatrudnianych pracowników z zagranicy?

bus zapewniający przewóz osóbCzasem gdy brakuje nam pracowników korzystamy z agencji pracy. Jeśli chcemy pracowników, którzy będą rzetelni oraz zmotywowani do pracy to warto skorzystać z pracowników z zagranicy. Takie osoby przyjeżdżając do pracy skupiają się tylko na tym, aby zarobić. Dużą zaletą takich pracowników jest również ich mobilność ponieważ nie zależy im zbytnio w jakim regionie będą mieszkać. Agencja pracy tymczasowej bardzo często oferuje profesjonalną rekrutację takich pracowników. Poza tym zatrudniając osoby z zagranicy przez taką agencję mamy gwarancję doboru odpowiednich pracowników, w razie konieczności powrotu takiej osoby do kraju, agencja gwarantuje nam nowego pracownika. Pracownicy z zagranicy muszą jakość dojechać do miejsca swojej pracy. Najczęściej agencje zatrudnienia gwarantują taki przejazd. Gdy jest większa liczba pracowników, która ma przyjechać do kraju, w takim przypadku agencje wynajmują całe autokaru lub busy, aby sprowadzić cudzoziemców. W przypadku, gdy liczba takich pracowników jest nie wielka to podróż odbywa się samolotem lub z przewoźnikami zagranicznymi.

Czym jest leasing pracowników i jak podróżują pracownicy tak zatrudnieni?

leasing pracownikówLeasing pracowników polega na „wypożyczaniu” pracowników z innej firmy. Również tych zatrudnianych z zagranicy. Podczas takich działań zostaje podpisana nowa umowa między pracodawcami, a pracownikami. W takie umowie zostaje ustalony:

  • okres „wypożyczenia”,
  • rodzaj prac wykonywanych przez pracownika,
  • wysokość wynagrodzenia.

W takim przypadku przewozy pracowników odbywają się podobnie jak w przypadku agencji zatrudnienia tymczasowego. Najbardziej popularnymi środkami podróżowania pracowników po kraju są busy. Takimi środkami transportu nie tylko przewieziemy pracowników, ale cały potrzebny sprzęt.


Tekst został napisany z pomocą:

  • Paretti.pl – agencja pracy tymczasowej i ściaganie pracowników z zagranicy
  • Sites.google.com – badania nad tym, dlaczego Polacy zatrudniają cudoziemców
  • Voyager-przewozy.pl – firma oferująca przewozy za granicę busami

Podsumowanie

Coraz więcej firm prowadzi interesy poza granicami naszego kraju. Co za tym idzie wiele osób podróżuje w delegacje do tych krajów. Jak tam dotrzeć? Można podróżować własnym samochodem, można również wynająć busa lub autobus. Również można wybrać się w podróż samolotem. To co wybierzemy zależy w dużym stopniu od liczby osób, która wybiera się do pracy.