ogrodzenia budowlane

Jak ogrodzić teren na czas przebudowy domu drewnianego?

Każdy teren budowy powinien być odpowiednio zabezpieczony. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa pracy, a poza tym sprawia, że nikt nie powołany nie kręci się po placu budowy.

Jakie wybrać ogrodzenia budowlane?

ogrodzenia budowlaneKażdy teren budowy, czy też remontu powinien zostać ogrodzony. Ogrodzenia budowlane mogą być wykonane z:

 • siatki leśnej.
 • paneli ogrodzeniowych ażurowych,
 • paneli ogrodzeniowych pełnych.

Jeśli chodzi o ogrodzenia budowlane z siatki leśnej, to są one dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych terenów budowy. Jednak na mniejszych nie sprawdzają się. Nie chronią dobrze przed włamywaczami (łatwo jest je przeciąć), poza tym jeśli budowa długo trwa, to mogą koordynować, przez co powstaną w takim ogrodzeniu dziury, a to może być niebezpieczne, gdyż na przykład jakieś dziecko może dostać się na teren budowy. Bardzo często stosuje się ogrodzenia tymczasowe budowy wykonane z paneli. Panele takie umieszcza się w betonowych stopkach. Ażurowe ogrodzenia tymczasowe bardzo często znaleźć można na budowie, gdzie potrzebna jest dobra widoczność. Na przykład budowa znajduje się blisko ruchliwej drogi. Ogrodzenia panelowe są stabilniejsze, a więc są lepszym rozwiązaniem oraz zabezpieczeniem przed włamywaczami. Podczas wykonywania ogrodzenia terenu budowy, należy pamiętać o umieszczeniu w nim wejść dla pracowników oraz bram wjazdowych i wyjazdowych na teren budowy.

Na czym może polegać przebudowa domu drewnianego?

przebudowa domu drewnianegoDomy drewniane stają się coraz bardziej popularne i coraz większa liczba osób się na nie decyduje. Kupując stary dom drewniany należy się spodziewać, że będzie on potrzebował remontu, jak i renowacji. Przebudowa domu drewnianego to częsty zabieg, gdy taki dom zmienia właściciela. W takich przypadkach, czasem zmienia się położenie ścianek działowych, czy też wymienia zużyte drewniane podłogi. Remont drewnianego domu także jest potrzebny. Zawsze warto jest odświeżyć kolor ścian, czasem wymienić okna, lub zużyte drzwi. Renowacja domów drewnianych także odgrywa ważną rolę, gdyż nie można zapominać o impregnacji drewna. Taki zabieg ma zabezpieczyć je przed szkodnikami, jak i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Bardzo często także w starych domach drewnianych wykonuje się nową izolacje termiczna, jak i przywodną.

Co powinno się znaleźć na terenie budowy lub remontu?

budowaKażdy plac budowy jak i remontu powinien posiadać stałe elementy, które muszą się znaleźć na takim terenie. Oprócz ogrodzenia, obok wejścia na budowę musi znaleźć się tablica informacyjna. Blisko wejścia, także musi być zaplecze dla pracowników:

 • jadalnie,
 • kuchnia,
 • ustępy,
 • prysznice,
 • szatnia.

Poza tym, bardzo często także znajduje się biuro budowy. Te elementy są wykonywane najczęściej z kontenerów budowlanych, które są specjalnie dostosowane do potrzeb pracowników. Poza tym na każdym terenie budowy muszą znaleźć się miejsca składowania materiałów:

 • składowiska otwarte,
 • składowiska półotwarte,
 • składowiska zamknięte.

Zależnie od tego, jaki jest dany materiał, to będzie on składowany w danym miejscu.


Więcej informacji można znaleźć na:


Podsumowanie:

Każdy terenu budowy, jak i remontu powinien posiadać ogrodzenie, które na pewno polepszy bezpieczeństwo. Poza nim także muszą znaleźć się na takim terenie inne elementy stałe, które na pewno usprawnią pracę, jak i zapewnią zaplecze dla pracowników.