hala stalowa

Impregnacja betonu i inne prace wykończeniowe podczas montażu hali

Hale zarówno przemysłowe, jak i magazynowe najczęściej są wykonywane w konstrukcji stalowej. Taka budowa przebiega bardzo szybko i sprawnie, a do tego jest stosunkowo tania, dlatego wiele firm decyduje się właśnie na takowe rozwiązania.

Stolarka aluminiowa w hali – sprawdzi się?

Stolarka aluminiowa w haliGdy już zostanie wybudowana hala stalowa, to przychodzi czas na montaż elementów wykończeniowych. Podobnie, jak wiele obiektów budowlanych, także hale posiadają okna, czy drzwi, jak i bramy wjazdowe. Bardzo często w tym przypadku stawia się na tatki element, jak stolarka aluminiowa. Producent zapewnia, że taka stolarka z aluminium jest o wiele bardziej wytrzymała, szczególnie na szkodliwe warunki. Jeśli chodzi o okna, to bardzo często montuje się świetliki w dachu, dzięki czemu hala jest w ciągu dnia oświetlona naturalnym światłem. Bardzo ważne również w takich halach czy magazynowych, czy produkcyjnych są bramy wjazdowe, a także bramy szybkobieżne, dzięki czemu poruszanie się w takiej hali staje się dużo łatwiejsze i sprawniejsze. Takie bramy są po prostu funkcjonalne.

Impregnacja betonu – po co się ją wykonuje?

Impregnacja betonuNajczęściej w halach posadzki są wykonywane z wylewki betonowej. Jednak podczas użytkowania takiej hali, dana posadzka z betonu ulega zniszczeniu. Dlatego ważna jest odpowiednia impregnacja betonu. Bardzo często do impregnacji używa się specjalnych płynów do betonu. Takie płyny głęboko penetrują posadzkę i wiążą się ze związkami wapnia. W taki sposób powstaje żel, który wypełnia pory i jest nierozpuszczalny w wodzie. Dzięki powypełnianiu porów, posadzka wykonana z betonu zostaje lepiej uszczelniona jak i lepiej utwardzona. Taką impregnacje betonu można również wykonać na nowych posadzkach, zaraz po zakończeniu prac budowlanych. Dzięki wykonaniu impregnacji betonu zyskujemy:

  • większą wytrzymałość posadzki,
  • większą odporność mechaniczną,
  • uszczelnioną powierzchnie betonu,
  • większa estetykę posadzki,
  • brak pylistości,
  • poprawę przyczepności.

Równie ważna jest hydrofobizacja betonu. Dzięki temu, posadzka betonu zostaje zabezpieczone przede wszystkim przed szkodliwą dla niej wilgocią, a tym samym eliminuje się proces gnicia. Hydrofobizacja betonu może być wykonywana kilkoma sposobami, jak na przykład:

  • poprzez malowanie specjalnymi farbami,
  • naklejanie specjalnych folii na powierzchnię,
  • impregnacja posadzki betonowej,
  • poprzez modyfikację czyli topienie, pasywowanie i szlifowanie.

Czy hydroizolacja jest ważna?

hydroizolacjaWiele hal magazynowych czy przemysłowych, podobnie, jak obiekty mieszkalne musi zostać odpowiednio zaizolowane termicznie jaki przeciwwilgociowy. W Białymstoku bez problemu znajdziemy firmę, która wykona hydroizolację każdego obiektu, również hali. Bardzo ważne jest, aby fundamenty zostały odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. W tym celu stosuje się hydroizolacje w postaci specjalnej folii. Gdybyśmy nie zastosowali tego zabezpieczenia, wilgoć kapilarna docierała by do konstrukcji stalowej i powodowała jej szybkie niszczenie Także ważna jest specjalna izolacja termiczna, aby zachować w hali optymalną temperaturę, szczególnie zimą. W tym celu można wykorzystać izolację natryskowe. Ten rodzaj ocieplenia zapewni dokładne krycie i ciągłość izolacji, dzięki temu nie powstają mostki cieplne. Poza tym nakładanie metoda natryskową takiej pianki powoduje, że w szybki sposób można wykonać izolacje termiczną hali, co na pewno jest kolejnym plusem, gdyż zazwyczaj zawsze podczas budowy hali i jej wykończania ważne są terminy.


Więcej można przeczytać na:


Podsumowując temat:

Nie tylko budynki mieszkalne muszą zostać odpowiednio wykończone, także ten etap prac dotyczy obiektów przemysłowych czy magazynowych. Ważna jest odpowiednia izolacja, czy zabezpieczenie elementów konstrukcji, a także montaż elementów ułatwiających funkcjonalność hali.