Idealne sztuczne zęby

Konieczność zmiany w swoim wyglądzie może być szokiem i traumatycznym przeżyciem – szczególnie gdy ma ona pozostać z nami już do końca życia. Jedną z takich sytuacji jest założenie stałej protezy. Utrata swoich zębów może nie tylko mieć wpływ na komfort jedzenia i życia, ale wpływać też na estetyczną sferę, która jest jednak ważna. Aby dobrze czuć się w swojej nowej odsłonie, warto poradzić się specjalistów i zapytać o higienę i pielęgnację protez.

Proteza zębowa to nie koniec świata

barwniki do zębów sztucznychJuż podczas wizyty, która ma mieć charakter zapoznawczy i wprowadzający, warto zapytać o pielęgnację i efekt końcowy. Aby zapobiec niemiłemu zaskoczeniu, należy dowiedzieć się możliwie jak najwięcej o protezie zębowej. Doborem kształtu, długości i wielkości nowych zębów zajmują się specjaliści – protetyk i technik dentystyczny. Ich metody opierają się na bazowaniu na poprzednich, stałych zębach pacjenta; głównym celem jest stworzenie zbliżonych modeli zębów. Wielu nowych użytkowników może obawiać się o utrzymanie jasnego koloru protezy. Z pomocą przychodzą im barwniki do zębów sztucznych, które są stosowane przy ich produkcji. Co najważniejsze – nie ma szans, aby występowało po nich jakiekolwiek uczulenie. Specjaliści dobierają kolor protezy do cery, by stworzyć jak najbardziej naturalny efekt. Sztuczne zęby do perfekcji mogą maskować brak prawdziwych – szkliwo jest tak autentyczne, że niewtajemniczona osoba nie jest w stanie stwierdzić, że jest to tylko proteza.

Po założeniu protezy i skończeniu całego procesu, nadchodzi czas na codzienną higienę jamy ustnej. Dla wielu użytkowników protez może wydawać się to skomplikowane i czasochłonne – nic bardziej mylnego. Po każdym posiłku należy dokładnie wymyć wyjętą protezę, a to nie różni się od normalnej pielęgnacji każdego człowieka.