Gustowny złoty różaniec

Wiara katolicka nierozerwalnie łączy się z symbolami religijnymi, które posiada każda wierząca osoba. dla niektórych osób działają one niczym magiczne amulety przynoszące szczęście, lub po prostu służą do modlitwy taj jak różaniec.

Zakup różańca na prezent

elegancki złoty różaniecKatolicy w swoim życiu uczęszczają w kilku, ważnych uroczystościach religijnych, które są pewnego rodzaju inicjacją wtajemniczającą daną osobę na kolejny etap wiary. Każde dziecko w drugiej klasie szkoły podstawowej przystępuje do komunii świętej, która jest okazją do wręczenia wyjątkowego prezentu. Elegancki złoty różaniec może być doskonałą pamiątką tego ważnego wydarzenia. Ponieważ wcześniej dzieci nie korzystały z różańca, to nie był on im potrzebny, ale od tej chwili już wiedzą jak z niego korzystać. Dzieci często dostają różańce na komunię, bo to jeden z głównych symboli tejże religii. Poza nim dostają też krzyżyki, łańcuszki z podobiznami świętych, czy zegarki. Choć pierwszą kościelną okazją do wręczenia prezentu jest chrzest, to nikt wtedy nie daje różańca, bo dziecko jest za małe na taki prezent, ponieważ ma zaledwie kilka miesięcy. Kolejną okazją może być bierzmowanie, kiedy kandydaci mają już około szesnastu – osiemnastu lat. Różańce są wykonane z cienkiego, złotego łańcuszka, na którym znajduje się pięćdziesiąt dziewięć małych koralików ułatwiających odmówienie monotonnych i powtarzających się modlitw. Na początku różańca znajduje się krzyżyk, za którym idą pojedyncze koraliki, podzielone na grupy po dziesięć.

Wszystkie rzeczy związane z religią chrześcijańską, możemy kupić w sklepach z dewocjonaliami. Dostępne są przeróżne modele wykonane ze złota, srebra, plastiku, czy szkła. Są zapakowane w gustowne pudełeczka, dzięki którym możemy je bezpiecznie przechowywać.